EKONOMIK Z REKORDOWĄ LICZBĄ AKCJI CHARYTATYWNYCH

By   14 stycznia 2020
Ten rok okazał się jeszcze bardziej obfity względem ubiegłego, jeśli chodzi o pomoc niesioną przez społeczność naszej szkoły ludziom potrzebującym. W rolę wolontariuszy wcieliło się kilkadziesiąt osób podzielonych na mniejsze grupy. Każda z nich miała osobne zadanie do wykonania, począwszy od przeprowadzenia zbiórki, po zakup przedmiotów i pakowanie prezentów.
Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy wsparł wiele indywidualnych osób (między innymi Różyczka, Ksawery), cierpiących na różnego rodzaju schorzenia, ale także większe grupy.
W grudniu uczniowie naszej placówki efektownie zakończyli misje wolontariatu przygotowując niespodzianki dla:
-  Dom Dziecka „Hanka” – Udział w XVI Turnieju Kibiców Wisłoki dla wychowanków placówki. Przygotowanie paczki, pomoc przy        pakowaniu innych prezentów, konferansjerka, uczestnictwo w zawodach sportowych.
 -  Szlachetna Paczka – Przygotowanie niezbędnych artykułów spożywczych i higienicznych dla wybranej rodziny.
 -  Podkarpacka Fundacja Hospicjum dla Dzieci – Przygotowanie niezbędnych artykułów higienicznych dla maluchów.
Do najważniejszych akcji charytatywnycj przeprowadzonych na terenie szkoły możemy zaliczyć także między innymi:
 -  Zbiórka rzeczy dla potrzebujących dzieci na Ukrainie.
 -  Całoroczna zbiórka nakrętek dla osób oczekujących na zabieg lub dalsze leczenie.
 -  Włączenie się do wolontariatu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Sztabie „Kwiatek”.
 -  Zbiórka pieniędzy dla Różyczki.
 -  Zbiórka pieniędzy dla Ksawerego.
Oprócz pomocy dla drugiego człowieka, uczniowie Ekonomika bardzo chętnie angażowali się w ochronę środowiska (sprzątanie świata, sadzenie drzewek), a także nie zapominali o zbiórce karmy i wsparciu schronisk dla zwierząt.
DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ.
JESTEŚCIE WIELCY