Tydzień Edukacji globalnej

By   30 listopada 2019

TEG_2019-page-001

W dniach 18 -23 listopada nasza szkoła świętowała Tydzień Edukacji globalnej. W krótkiej audycji uczniowie mogli się zapoznać z etymologią tego przedsięwzięcia oraz zostali zachęceni do udziału w internetowym wyzwaniu. Organizacja Narodów Zjednoczonych dąży do stworzenia lepszej przyszłości dla każdego człowieka.

W 2015 roku światowi przywódcy zebrali się aby opracować Agendę 2030 zawierającą 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, które mają zmienić świat na lepsze. To nie prawda, że trzeba być światowym przywódcą by mieć wpływ na przyszłość naszego świata. Proste rzeczy jak zmniejszenie temperatury prania, oszczędzanie wody czy zmniejszenie temperatury ogrzewania, robią różnicę, jeśli będą wykonywane przez większość z nas. Ważne są też decyzje, które podejmujemy – kupujmy produkty, które wspierają organizacje charytatywne, kupujmy lokalne produkty spożywcze i unikajmy kupowania produktów, co do których mamy przesłanki, że do ich wyprodukowania wykorzystuje się pracę dzieci lub firmy źle traktują swoich pracowników nie zapewniając im bezpiecznych warunków pracy i godziwej zapłaty. Nie do przecenienia jest również nasza świadomość problemów globalnych. Interesujmy się informacjami ze świata.

Na zakończenie tygodnia uczniowie mogli, w formie zabawy Hunting Game, poszerzyć swoją wiedzę na temat zagrożeń współczesnego świata oraz faktów dotyczących problemów rozwijających się regionów świata.

Całe wydarzenie koordynowała p. Agnieszka Wodzień.