POKAZAŁY CHARAKTER! PIŁKARKI EKONOMIKA MISTRZYNIAMI POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ!

By   9 maja 2018

Żeńska reprezentacja „Ekonomika” zwyciężyła w prestiżowych zawodach piłki nożnej kobiet, które odbyły się w połowie kwietnia i zostały rozegrane w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Podopieczne trenera Wojciecha Szydły pokonały wszystkich grupowych rywali, nie tracąc przy tym żadnego gola (między słupkami Wiktoria Kosińska). W wielkim finale „Ekonomik”, po niezwykle emocjonującym meczu, ograł gospodynie zawodów 3:1, mimo iż od przerwy przegrywał 0:1.

FAZA GRUPOWA:

EKONOMIK – ZS Brzostek 2:0 (0:0)
Bramki: Michoń, Wojtaszek

W pierwszym meczu trochę nerwowo i „elektrycznie” zagrały doświadczone zawodniczki (Wojtaszek, siostry Ząbek oraz Sąsiadek). Na szczęście po przerwie ich zmienniczki wypadły zaskakująco dobrze i pomogły w wywalczeniu korzystnego rezultatu. (Gac, Strózik, Michoń, Kamaj). Na wielkie brawa zasługuje szczególnie debiutująca w turnieju tej rangi Agata Michoń, która sprytnym strzałem w krótki róg otworzyła wynik spotkania.

ZS nr2 Dębica – EKONOMIK 0:3 (0:3)
Bramki: Sąsiadek 2x, Andrea Ząbek

Niezwykle skoncentrowane już tym razem zawodniczki ZSE przystąpiły do rywalizacji z wicemistrzyniami, szybko zyskując przewagę i spychając je do defensywy. Efektem dobrego rozegrania taktycznego tej partii były trzy trafienia w pierwszej połowie. Po zmianie stron, koleżanki dowiozły wynik do końca. Świetny występ zanotowała Paulina Sąsiadek – pierwszoklasistka strzeliła dwa gole.

EKONOMIK – II LO Dębica 4:0 (3:0)
Bramki: Sąsiadek, Wojtaszek 2x, Kamaj

Miłe i przyjemne spotkanie dla Ekonomika, w którym wielką klasę pokazała kapitan zespołu, Marta Wojtaszek. Na uwagę zasługuje również bramka tegorocznej maturzystki, Kingi Kamaj.

ZS Pustków – EKONOMIK 0:1 (0:0)
Bramki: Andrea Ząbek

Tym razem od pierwszego gwizdka na parkiecie zameldowały się zawodniczki „drugiego garnituru”, których zadaniem jest zabiegać rywalki. Po przerwie natomiast, na podmęczony zespół z Pustkowa uderzył ze zdwojoną mocą doświadczone koleżanki, spychając rywalki do głębokiej obrony. W trakcie szturmu na bramkę ekipy z Pustkowa, Andrea Ząbek technicznym uderzeniem daje nam zwycięską bramkę.

EKONOMIK – I LO Dębica 3:1 (0:1)
Bramki: Wojtaszek, Aleksandra Ząbek, Andrea Ząbek

Mistrzynie zawiesiły nam wysoko poprzeczkę i do przerwy, po mądrej grze, prowadziły 1:0 (bramkę po indywidualnej akcji zdobyła Gabriela Kaput). W przerwie „zaiskrzyło w szatni”, zespół przeszedł totalną metamorfozę i na efekty nie trzeba długo czekać. Najpierw Marta Wojtaszek strzeliła wyrównującego gola, a później po niezwykle intensywnych atakach, Aleksandra Ząbek wykończyła akcję zespołu. Po chwili młodsza siostra Oli – Andrea – dopełniła dzieła i sensacyjna wygrana stała się faktem. Dziewczyny z „Ekonomika” wygrały piłkarskich turniej w „Jagielle”.

———

EKONOMIK: Marta Wojtaszek 4g2, Aleksandra Ząbek 2g1, Andrea Ząbek 1g1, Aleksandra Szerszeń 1a, Patrycja Strózik 4a, Paulina Sąsiadek 1g1, Agata Michoń 1a, Wiktoria Kosińska 3g2, Kinga Kamaj 4a, Julia Gac 1g1, Katarzyna Dziurgot 1a – Trener Wojciech Szydło.

 

WP_20180417_12_03_38_Pro

WP_20180417_09_06_38_Pro WP_20180417_10_54_18_Pro WP_20180417_10_55_17_Pro WP_20180417_12_15_53_Pro WP_20180417_12_53_29_Pro