Wizyta w Instytucie Goethego w Krakowie

By   11 czerwca 2015

W dniu 28.05.20015 roku 20 uczniów naszej szkoły z klas z rozszerzonym językiem niemieckim (2g2, 2c, 2r, 3g2, 3a, 3b) wzięło udział w lekcji języka niemieckiego prowadzonej przez lektorów Instytutu Goethego w Krakowie: pana Alexandra Lay i pana Romana Batorego. Lekcja trwała 2 godziny zegarowe i była intensywnym spotkaniem z językiem niemieckim.

Uczniowie uczyli się języka w formie różnorodnych gier, w tym również ruchowych. Dzięki takiej formie zajęć mieli okazję poznać nowe słownictwo, sprawdzić wiedzę dotyczącą naszego zachodniego sąsiada oraz poszerzyć własne kompetencje językowe.

W trakcie pobytu w instytucie uczniowie obejrzeli wystawę „Von allem Anfang an” -„Na dobry początek” poświęconą najnowszej literaturze niemieckojęzycznej dla dzieci i młodzieży. Po skończonych zajęciach cała grupa wraz z opiekunami (pani Małgorzata Papiernik, pani Barbara Pająk i pani Joanna Mazurkiewicz) udała się na zasłużony spacer po Krakowie.

014 (1)

026

028