IX SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

By   18 grudnia 2014

Wann ist der Nikolaustag? :)

IX SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“

11 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole świąteczny konkurs z języka niemieckiego. Jak co roku pytania testowe związane były z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dotyczyły okresu adwentu i karnawału. Każdy z uczestników musiał zapoznać się ze świątecznymi zwyczajami w krajach niemieckojęzycznych oraz przyswoić sobie sporo słownictwa związanego z tradycjami świątecznymi. Na konkurs zgłosiło się 12 uczniów z następujących klas: Ir, Ib, IIg2, IIc, IIb, IIIb.

Wyniki konkursu:

1. Patryk Klasło (IIIb) i Mirosława Maciejowska (IIb)

2. Magdalena Nykiel (IIg2)

3. Natalia Sąsiadek (2g2)

Do konkursu przygotowywali uczniów nauczyciele języka niemieckiego: pani Barbara Pająk, pani Małgorzata Cioch, pani Małgorzata Papiernik.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!!!