KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO MASTER OF WORDS

By   30 listopada 2023

28 listopada w  Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy miała miejsce 3 edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego MASTER OF WORDS.

Konkurs został zgłoszony do kuratorium Oświaty w Rzeszowie jako konkurs wpisywany na świadectwo szkolne i odbył się w dwóch kategoriach: Master of Theory (czyli testu znajomości języka angielskiego) oraz Master of Practice (konkursu na najlepszy filmik video w języku angielskim) Myślą przewodnią obu kategorii był sport i dbałość o formę fizyczną.

W  kategorii Master of Practice najlepszymi okazali się:

miejsce 1 -Karol Pytko ze Szkoły Podstawowej  w Pustyni

miejsce 2 – Emilia Główka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy  ex aequo Zofia Gębara ze Szkoły Podstawowej w Dobrkowie

miejsce 3 -Alicja Więch ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy ex aequo Mikołaj Szymański  ze Szkoły Podstawowej w Górze Motycznej.

Zwycięzcami kategorii Master of Theory zostali:

miejsce 1 – Marta Wilk ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórce ex aequo Mateusz Kozik ze Szkoły Podstawowej nr 10

 miejsce 2 – Martyna Majka ze Szkoły Podstawowej w Wiewiórce

miejsce 3- Maja Stawarz ze Szkoły Podstawowej w Zwierniku

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy, które sprawuje patronat honorowy nad konkursem  i jest fundatorem nagród. Sponsorem, który również ufundował nagrody dla uczestników jest firma LERG, producent żywic syntetycznych  w Pustkowie-Osiedlu.

Nadzorowaniem części pisemnej konkursu zajęła się p. Ewa Wielgus wraz z uczennicami z klasy 4A Olgą Krok i Sandrą Kaczmarek.

Dekorację przygotowała p. Ewa Wielgus z p. Martą Cabaj oraz uczennicami z klasy 4a Wiktorią Warżel, Julią Wolak.

Obsługę gastronomiczną dla nauczycieli i opiekunów uczestników zapewniła p. Małgorzata Groch-Kipa wraz z uczennicami z klasy 4G1 Kingą Dziedzic, Moniką Niemiec i Klaudią Ciebień.

Nagłośnienie i obsługa fotograficzna imprezy: p. Damian Lis oraz Sebastian Sztorc z klasy 4A  i uczennice z klasy 3FG Aleksandra Hawro i Gabriela Haag.

Część artystyczną imprezy przygotowały p. Marta Cabaj p. Paulina Maziarka oraz uczniowie: Szymon Capanda z 4A, Gabriela Hag i Aleksandra Hawro z klasy 3FG, a także przepięknie śpiewające Nikola Kuźniar z 4R i Marcelina Pisarz z 2G2.

Atrakcję imprezy, pokaz boksu tajskiego MUAY THAI, przygotowała dla gości p. Paulina Maziarka wraz z uczniami Karolem Kołodziejem, Pawłem Śmietaną, Gabrielem Skarbkiem i trenerem Arkadiuszem Krupą.

Podsumowując, konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli i dał uczestnikom możliwość wykazania się talentem, a nauczycielom wymiany doświadczeń i pomysłów. W przyszłości planowane są kolejne edycje MASTER OF WORDS, których organizacja  z pewnością przyczyni się do większego zainteresowania uczniów szkół podstawowych ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Uczestnikom konkursu  gratulujemy wysokiego poziomu językowego, odwag  i pasji. Życzymy im również samych sukcesów w przyszłości i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

IMG_0689 DSC09547 DSC09536 DSC09530 DSC09496 DSC09436