Uczniowie Ekonomika uczcili pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

By   20 kwietnia 2023

Dnia 13 kwietnia 2023r, o godzinie 12:00 na Placu Mikołajkowów w Dębicy odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej.

Zbrodnia Katyńska dokonana została w 1940 roku, na mocy decyzji członków Biura Politycznego Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii z Józefem Stalinem na czele. Zamordowano ponad 20 000 osób. Na „Dębickiej liście Katyńskiej” znajduje się ponad 50 nazwisk osób bestialsko zamordowanych przez NKWD.

Patriotyczne spotkanie uświetnił montaż słowno-muzyczny Grupy Artystycznej SAFO. Podczas tegorocznej uroczystości organizatorzy przekazali członkom rodzin pomordowanych naboje z ziemią pobraną z Polskiego Cmentarza Wojennego w Katyniu wraz z wygrawerowanym nazwiskiem zamordowanego krewnego.

Osoby reprezentujące różne środowiska złożyły znicze i kwiaty przy pomnikach ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem, której 13 rocznicę obchodziliśmy 10 kwietnia.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentował Poczet Sztandarowy (uczennice i uczniowie klas 2 fg i 2r), oraz uczniowie klasy 4a wraz z opiekunem Panem Wojciechem Szerszeniem.

Uczniowie Ekonomika