Daily Archives: 5 marca 2018

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W DEBACIE OKSFORDZKIEJ !!!

Drużyna reprezentująca naszą Szkołę w składzie: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir) zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do finału regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa IPN.

Młodzież po wytężonej nauce i długich przygotowaniach, wzięła udział w trzech debatach, których tematy były następujące:

1. Roman Dmowski był ważniejszym polskim politykiem niż Józef Piłsudski.

2. Zamach majowy Józefa Piłsudskiego korzystnie wpłynął na rozwój II Rzeczpospolitej.

3. Powstanie COP było największym sukcesem II RP.

 

Uczniowie najpierw pokonali w dyskusji na argumenty reprezentację I LO z Jasła. Udowodnili, że to Józef Piłsudski był ważniejszym polskim politykiem niż Roman Dmowski.

W drugiej debacie zmierzyliśmy się z uczniami LO w Sędziszowie. Pokonaliśmy ich udowadniając, że zamach majowy Józefa Piłsudskiego korzystnie wpłynął na rozwój II Rzeczpospolitej.

Przegraliśmy minimalną liczbą punktów z I LO w Rzeszowie. W ostatniej debacie przypadła nam rola opozycji do tezy, że powstanie COP było największym sukcesem II RP.

 

Nasza reprezentacja zaskakiwała oponentów trafnymi argumentami (Dominik Piekarczyk J ), danymi statystycznymi, przykładami i cytatami (Natalka Kędzior J ), momentami denerwowała wtrąceniami – ad vocem (Tomek Sysło J ) i szokowała mocnymi puentami (Julia Stasiowska J ).

 

Kolejne eliminacje odbędą się 6 kwietnia 2018 roku.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

IMG_20180223_140856 IMG_20180223_140859