Daily Archives: 10 marca 2018

KONKURS PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY„

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy co roku i ma na celu promować proaktywne postawy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o BHP i prawie pracy, a także upowszechniać idee dbałości o stanowiska pracy i kulturę bezpieczeństwa.

W konkursie brały udział uczennice naszej szkoły z klasy 2a : Kinga Podgórska i Katarzyna Łazowska,  które uzyskały największą ilość punktów z testu wiedzy o prawie pracy i przepisach BHP spośród uczniów ZSE w Dębicy uczestniczących w etapie szkolnym tego konkursu i tym samym zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy” na szczeblu okręgowym odbył się 1 marca 2018 roku w siedzibie ZSZ Nr 2 w Rzeszowie. Kinga Podgórska i Katarzyna Łazowska godnie reprezentowały naszą szkołę w tym konkursie i dzielnie zmagały się z zagadnieniami prawa pracy zawartymi w teście. Za udział w konkursie otrzymały pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy.

20180301_131541

20180301_131548

Zabawa karnawałowa dla dzieci z Domu Dziecka Hanka

Dnia 1.02.2018r w naszej szkole odbyła się

zabawa karnawałowa dla dzieci z Domu Dziecka Hanka.

Imprezę zorganizował Klub Ośmiu, którego opiekunami są p. Beata Gordon i p. Wojciech Szydło.

Członkowie Klubu: Monika Lik 4b, Marcelina Mądro 4c, Beata Srebro 4c, Składzień Aneta 2c, Dubiel Wiktoria 2c, Stefan Aleksandra 2c, Cebulak Kinga 2c, Woźniak Aleksandra 2c, Janaś Sylwia 2b, Jałowiec Justyna 2b, Jałowiec Paulina 2b, Jamroch Natalia 2b, Posłuszny Justyna 2b, Zielińska Justyna 2b, Hołowicka Klaudia 2b, Kuta Aleksandra 2b, Grdeń Sabina 2b, Zięba Izabela 2b, Jamróz Daria 2g1, Persak Marlena 2g1, Kowalska Aleksandra 2r, Skóra Aleksandra 2r, Gac Julia 1g1, Balasa Gabriela 1g1, Gęza Dagmara 1g1, Kielur Ewelina 1g2, Kukla Aneta 1g2, Kurgan Martyna 1g2  przygotowali wspaniały poczęstunek oraz wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których podopieczni Domu Dziecka chętnie brali udział i zdobywali ciekawe nagrody ufundowane przez darczyńców: firmę „Arkus&Romet”, Koło Aktywnych Kobiet z Borowej.

O oprawę muzyczną w tym dniu zadbał Radek Bielenda z kl. 2b.

Opiekunowie Klubu Ośmiu serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej imprezy.

PODKARPACKA MŁODZIEŻOWA AKADEMIA PRAWA I BEZPIECZEŃSTWA

Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy uczestniczy w projekcie edukacyjno – badawczym „Bezpieczna szkoła” realizowanym przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa adresowana jest do uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką prawa i bezpieczeństwa.

Naszą szkołę godnie reprezentuje w tym projekcie grupa uczniów z klasy 3b w składzie : Natalia Wolak, Kinga Piwowarczyk, Marcin Gawlik, Dawid Krawczyk, Wiktoria Czernia, Aleksandra Staroń, Natalia Marek, Michał Armata, Jakub Morel, Jakub Strzałka, Bartosz Górz, Klaudia Lekki, Klaudia Kosińska, Justyna Daniek, Patrycja Pawłowska oraz z klasy 1a: Karolina Czerwiec, Wiktoria Skoczylas, Katarzyna Dziurgot, Sylwia Kubik.

Uczniowie biorą udział w zajęciach z Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa prowadzonych przez pracowników naukowych Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, które odbywają się raz w miesiącu w II LO w Dębicy. Grupie uczniów z naszej szkoły towarzyszy na zajęciach nauczyciel – doradca zawodowy pani Małgorzata Ciurkot. W ramach zajęć uczestnicy Akademii Bezpieczeństwa  poznają zasady odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia, zdobywają informacje o zagrożeniach związanych z użytkowaniem nowoczesnych technologii elektronicznych,  poznają zasady bezpiecznego korzystania z narzędzi służących do przekazywania informacji, a także zaznajamiają się z technikami kryminalistycznymi w walce z przestępczością, a w szczególności technikami zabezpieczania śladów kryminalistycznych przy wykorzystaniu wyposażenia Laboratorium Kryminalistycznego WSPIA. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszy się uczestnictwo w symulowanych rozprawach sądowych.

W ramach Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa zorganizowano Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie. Natalia Marek z klasy 3b jako jedyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do etapu okręgowego tego konkursu, który odbył się 24 stycznia 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

IMG_5253

IMG_5015