Daily Archives: 26 listopada 2017

XXII edycja Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

kosz

Na początku listopada odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne XXII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W eliminacjach wzięło udział  18 uczniów z klas gastronomicznych.

Pierwsze miejsce zajął Sebastian Wróbel uczeń klasy 4g1, drugie miejsce zajęła Joanna Stojak uczennica klasy 4g1, miejsce trzecie zajęła Joanna Jarosz uczennica klasy 4g2.

Do eliminacji okręgowych wymienionej olimpiady, które odbędą się w 13 stycznia w Rzeszowie zakwalifikowali się Sebastian Wróbel i Joanna Stojak.  W tym roku tematyką wiodącą olimpiady są  „Owoce i warzywa – przetwórstwo i rola w żywieniu”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym zdobywaniu wiedzy.

Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się  konferencja  popularnonaukowa z okazji Światowego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, której celem było propagowanie zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.

Zorganizowana została przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy oraz  Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika” w ramach realizacji zadania publicznego Festiwal zdrowego jedzenia i gotowania współfinansowanego przez Powiat Dębicki.

W konferencji wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z Dębicy wraz z opiekunami. Uczestnicy wysłuchali dwóch ciekawych wykładów:

– Pani dr Marii Czernickiej – pracownika Katedry Biotechnologii i Analizy Żywności Wydziału Biologiczno – Rolniczego na Uniwersytecie Rzeszowskim nt. „W obronie chleba naszego powszedniego czyli bochenkowi na ratunek”, w którym został poruszony problem zdrowotności i jakości pieczywa,

–  Pani dr Elżbiety Tyksińskiej – nauczycielki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy nt. „Czy warto odżywiać się zgodnie z zaleceniami  najnowszej Piramidy Żywienia? ”.

W przerwie między wykładami uczniowie częstowali się zdrowymi przekąskami i napojami przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych z naszej szkoły.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w pokazie barmańskim w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

W przygotowaniu konferencji wzięli udział nauczyciele: Małgorzata Groch-Kipa, Alina Ryczek, Elżbieta Kurzawa, Elżbieta Tyksińska, Marta Wypasek, Jacek Staniec.

DSC_0212 DSC_0213 DSC_0216 DSC_0217 DSC_0221 DSC_0230 DSC_0235