Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

By   26 listopada 2017

8 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się  konferencja  popularnonaukowa z okazji Światowego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, której celem było propagowanie zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.

Zorganizowana została przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy oraz  Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika” w ramach realizacji zadania publicznego Festiwal zdrowego jedzenia i gotowania współfinansowanego przez Powiat Dębicki.

W konferencji wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z Dębicy wraz z opiekunami. Uczestnicy wysłuchali dwóch ciekawych wykładów:

– Pani dr Marii Czernickiej – pracownika Katedry Biotechnologii i Analizy Żywności Wydziału Biologiczno – Rolniczego na Uniwersytecie Rzeszowskim nt. „W obronie chleba naszego powszedniego czyli bochenkowi na ratunek”, w którym został poruszony problem zdrowotności i jakości pieczywa,

–  Pani dr Elżbiety Tyksińskiej – nauczycielki w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy nt. „Czy warto odżywiać się zgodnie z zaleceniami  najnowszej Piramidy Żywienia? ”.

W przerwie między wykładami uczniowie częstowali się zdrowymi przekąskami i napojami przygotowanymi przez uczniów klas gastronomicznych z naszej szkoły.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w pokazie barmańskim w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

W przygotowaniu konferencji wzięli udział nauczyciele: Małgorzata Groch-Kipa, Alina Ryczek, Elżbieta Kurzawa, Elżbieta Tyksińska, Marta Wypasek, Jacek Staniec.

DSC_0212 DSC_0213 DSC_0216 DSC_0217 DSC_0221 DSC_0230 DSC_0235