Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę i do Łagiewnik

By   3 października 2021

„Przyzwyczaili się Polacy wszystkie, niezliczone sprawy swojego życia, różne jego momenty ważne, rozstrzygające, chwile odpowiedzialne, jak wybór drogi życiowej czy powołania,(…) jak matura czyli egzamin dojrzałości,(…) wiązać z tym miejscem, z tym sanktuarium. Przyzwyczaili się ze wszystkim przychodzić na Jasną Górę, aby mówić o wszystkim swojej Matce” (Jan Paweł II, Częstochowa, 4 czerwca 1979r.)

 

24 września 2021 roku uczniowie klas maturalnych pod opieką księdza katechety, siostry zakonnej, swoich wychowawców i nauczycieli pielgrzymowali na Jasną Górę, aby swój egzamin dojrzałości, wybór przyszłej drogi życiowej, powierzyć w ufnej modlitwie Matce Bożej Częstochowskiej.

Podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem i przebiegała w miłej atmosferze. Część z nas  w czasie drogi nadrabiała cenne godziny snu, jakie musiała poświęcić, wstając tego dnia bardzo wcześnie, ponieważ wyjazd był o godzinie 5:00.

Po dojechaniu na miejsce, wspólna modlitwa rozpoczęła się od rozważań drogi krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po jej zakończeniu każdy z nas mógł przeżyć magiczną chwilę zasłonięcia Cudownego Obrazu.

Pełni przemyśleń i refleksji pożegnaliśmy się z Jasnogórską Panią i wyruszyliśmy do Krakowa – Łagiewnik. Tam w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wraz z pielgrzymami, słuchaczami rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych, internautami wypraszaliśmy łaski dla siebie i całego świata, bo Jezus powiedział do św. Faustyny: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych, jeżeli to będzie zgodne z wolą Bożą i jeżeli nasza modlitwa będzie ufna, wytrwała i połączona z aktami miłosierdzia względem bliźnich.

Następnie udaliśmy się na spotkanie z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, która pokazała nam odtworzoną celę zakonną Świętej Faustyny i wygłosiła prelekcję na temat świadectwa jej życia oraz mocy koronki do Miłosierdzia Bożego.

Na koniec udaliśmy się jeszcze na krótką modlitwę do serca Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, czyli kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego. Ta niewielka świątynia była świadkiem modlitwy i nadzwyczajnych łask (m.in. objawień Pana Jezusa i Matki Najświętszej), jakie tutaj otrzymała Apostołka Bożego Miłosierdzia

Zmęczeni, ale też bogatsi duchowo wróciliśmy do swoich domów z nowymi obrazami, refleksjami i przeżyciami, które zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Beata Szypułka

1

3

4 7 8 9 10 13 14 15 16 18 19 21 23 24 25