XIV Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

By   23 grudnia 2019

11grudnia 2019 roku uczniowie klasy 1g1 wzięli udział w XIV Sejmiku Ekologicznym Powiatu Dębickiego pod hasłem: „Oblicza wody”.

Podczas sejmiku poruszane były kwestie związane ze znaczeniem wody w życiu człowieka oraz fakty i mity o „Kraniczance”, którą dostarczają Wodociągi Dębickie. Prelegenci dokonali oceny jakości wód powierzchniowych województwa i powiatu oraz przedstawili  strategie nawadniania gospodarstw rolnych.  Starosta Powiatu Piotr Chęciek zachęcał do używania wody  w rozsądny sposób. Sejmik miał na celu zwiększenie ekologicznej świadomości wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na problemy dotyczące wody, m.in. jej braku, zanieczyszczeń oraz wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy.

Szot Małgorzata

All-focusAll-focus