Pożegnanie maturzystów

By   4 maja 2014

zakon424 kwietnia 2014 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego naszych abiturientów. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Dębicy, a następnie przeniosła w mury naszej szkoły.

Tu wszyscy zebrani: Dyrekcja, zaproszeni goście: Starosta Powiatu Dębickiego-

p. W. Bielawa, przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego- p. T. Lesiak, zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne, uczniowie klas młodszych oraz nasi tegoroczni abiturienci wzięli udział w uroczystym podsumowaniu czteroletniej nauki  w ZSE w Dębicy.

Na początku przemawiał Pan Dyrektor- kierując wiele ciepłych słów do maturzystów, później  głos zabrał Pan Starosta.

Wyczytywano nazwiska i wręczano nagrody abiturientom z najlepszymi wynikami

w nauce, z najwyższą frekwencją. Doceniono także naszych krwiodawców oraz osoby zaangażowane w rozmaite konkursy i przedsięwzięcia szkolne i pozaszkolne. Oklasków nie brakowało!

Największym wydarzeniem i zaszczytem było wręczenie uczniowi klasy IV a – Rafałowi Jabłońskiemu statuetki „Primus Inter Pares”. Wrażenie na wszystkich zrobiły fanfary, które zabrzmiały podczas wręczania Statuetki.

Równie dużym wydarzeniem było wręczenie uczennicy klasy IV b- Klaudii Pieniądz Medalu dla Najlepszego Absolwenta. Na koniec tej części uroczystości głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – M. Wadas, uczeń klasy IV a  dziękując Dyrekcji i Pedagogom za wysiłek włożony w edukację oraz kształtowanie osobowości młodych ludzi.

Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem

p. B. Baszak. Absolwentom przekazany został swego rodzaju Dekalog dojrzałego człowieka, były to wskazówki jak postępować w dorosłym życiu. Następnie usłyszeliśmy piękną, refleksyjną piosenkę M. Grechuty pt.: „Dni, których nie znamy” w wykonaniu uczennic klasy III r – Urszuli Błądzińskiej oraz Klaudii Bizoń. Na koniec przedstawiciele klas młodszych obdarowali swoich starszych kolegów symbolicznymi, pamiątkowymi breloczkami z logo ZSE Dębica.

 

Kochani Maturzyści, życzymy Wam z całego serca powodzenia na maturze oraz w życiu…..