Wojewódzki etap Olimpiady ZUS

By   30 marca 2019

Wojewódzki etap Olimpiady ZUS

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Edycja 2018/2019

Wzięło w nim udział 20 trzyosobowych zespołów. Uczniowie z Jarosławia, Dębicy, Niska, Jasła, Strzyżowa, Ropczyc, Brzozowa, Mielca, Przemyśla, Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Rzemienia, Rudnika nad Sanem i Tarnobrzega mieli pół godziny na rozwiązanie testu. Test składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru. Uczniowie, którzy dostali się do etapu wojewódzkiego musieli znać historie ubezpieczeń społecznych, wiedzieć co należy się płatnikom składek, oraz jaką funkcję pełni elektroniczny ZUS w świetle aktualnych przepisów ZUS.

Pani Alicja Kochanowicz-Grabuś, koordynator ds komunikacji i edukacji w oddziale ZUS w Rzeszowie czuwała nad przebiegiem olimpiady.

Nasza drużyna w składzie: Weronika Lesiak kl.3a, Daria Szewc i Dawid Krawczyk kl.4b zdobyła trzeci wynik ex aequo z trzema innymi drużynami z województwa. Zgodnie z regulaminem olimpiady o trzecim miejscu decydował czas oddania pracy. Nasza drużyna z tego względu nie zachowała trzeciego miejsca. Jednak za ogromną wiedzę zaprezentowaną na olimpiadzie i godne reprezentowanie naszej szkoły – GRATULUJĘ!!!!

Koordynator szkolny

Joanna Chwał

zus