100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

By   14 listopada 2018

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 9 listopada wspólnie obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości.

 W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej,  o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na hali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać czterozwrotkowy hymn narodowy.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu odbył się montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawiona została trudna droga Polski do niepodległości. Prowadzący (Veronika Tomasiewicz i Michał Mitoraj) oraz uczniowie recytujący wiersze i śpiewający piosenki, zbudowali uroczysty, patriotyczny klimat i wprowadzili wszystkich zgromadzonych na uroczystości w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Usłyszeliśmy wiersze, pieśni i piosenki współczesne, ale również z czasów powstań narodowych, z lat I wojny światowej,  skupione wokół tematów marzeń o wolności, walk o niepodległość, losów żołnierzy polskich, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów Legionów Polskich.

Dziękuję za pomoc w przygotowaniu akademii pani Marcie Cabaj i jej chórowi oraz moim uczniom: Agnieszce Hodur (Ia), Agnieszce Madura (Ic), Julce Kulig (Ir), Wiktorii Sajdak (IIg2), Veronice Tomasiewicz (Ia), Piotrowi Arast (IIIa), Michałowi Mitoraj (IIIb), Rafałowi Sumień (IIIa).

Beata Szypułka