I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

By   15 grudnia 2016

7 grudnia 2016 roku odbył się  I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie, której celem jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej oraz Praw człowieka. Uczniowie podczas godzinnego rozwiązywania testu zmierzyli się z następującymi dziedzinami nauk:

- wiedza o społeczeństwie

-historia państwa i prawa

-prawoznawstwo

-prawa człowieka

-prawo konstytucyjne

-prawo cywilne

 

Łącznie w 1 etapie Olimpiady wzięło udział 42 uczniów z klas 1, 2 i 3.

Do II etapu zakwalifikowali  się: 

- Magdalena Hadała- 1 A

- Magdalena Gromadzka 1 A

-Kinga Piwowarczyk -2 B

-Daria Szewc – 2 B

- Aleksandra Staroń- 2 B

- Dawid Krawczyk- 2 B

- Julita Mroczek – III R

-Ewelina Skałdanowska II A

-Magdalena Biestek- II A

-Gabriel Gil- II A

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Osoba odpowiedzialna za przygotowanie Olimpiady: Sylwia Cisło.

olimp