Spotkanie historyczne z Panem Maciejem Małozięciem

By   22 kwietnia 2016

12 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyło się spotkanie historyczne na temat polany Kałurzówki z Panem Maciejem Małozięciem w ramach projektu Sejm Dzieci i Młodzieży, którego uczestnikami są uczniowie ZSE Damian Gleń i Kamil Gleń.

Tegorocznym tematem SDiM to „Miejsca pamięci — materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Chłopacy postanowili zrobić projekt na temat historii związanej z polaną Kałużówk. Warto tu wspomnieć że spotkanie które odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusz Korczaka w Dębicy wchodzi w cykl prelekcji historycznych, które mają objąć swoim zasięgiem wszystkie  szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz średnie w powiecie.

1213