SZLACHETNA PACZKA W EKONOMIKU

By   26 listopada 2014

paczka2

Pedagog szkolny  zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”.

 

24 listopada 2014 roku została wybrana następująca rodzina.

Opis rodziny:

Pan Krzysztof (52 l.), wraz z żoną panią Renatą (46 l.) i synem Kamilem (13 l.) tworzą wyjątkowo zżytą rodzinę. Na obecną, ciężką sytuację wpłynęło wiele czynników. Pierwszym ciosem było samobójstwo najstarszego syna, wtedy 21-letniego, Sylwestra. Cztery miesiące później pan Krzysztof stracił pracę. Jakby tego było mało, w tymże roku uległ wypadkowi podczas wycinki drzew w lesie i stracił widzenie w lewym oku. Dotychczas jedyna żywicielka rodziny, pani Renata, trzy miesiące temu również utraciła pracę. Rodzina mieszka w jednopokojowym, schludnie utrzymanym mieszkaniu, z wymagającą remontu kuchnią. Aktualnie utrzymuje się z renty chorobowej pana Krzysztofa (670 zł) i zasiłku rodzinnego Kamila (106 zł), co po odjęciu kosztów utrzymania, wynosi 147 zł na jednego członka rodziny. Trudna sytuacja na rynku pracy i niepełnosprawność pana Krzysztofa nie ułatwiają znalezienia nowego zatrudnienia. Mimo to rodzina nie poddaje się. Pan Krzysztof rozsyła własne oferty pracy do firm i podejmuje prace dorywcze. Pani Renata, by wspomóc rodzinny budżet sprzedaje na targu owoce, warzywa i kwiaty wyhodowane w przydomowym ogródku. Dzięki wysiłkom pani Renaty i pedagoga szkolnego, Kamil został skierowany na konsultacje psychologiczne i aktualnie uczestniczy w finansowanej przez gminę psychoterapii. Rodzinie przydałaby się odzież zimowa oraz ciepłe buty. Będzie również wdzięczna za inhalator dla cierpiącego na alergię Kamila.

Rodzina potrzebuje następujące rzeczy:

  1. 1.      ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe: herbata, kawa, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy rybne, warzywa w puszkach

Specjalne produkty żywieniowe: uczulenie na kakao

  1. 2.      ŚRODKI CZYSTOŚCI

Potrzebne środki czystości: proszek do prania, szampon, mydło/żel myjący

Inne: środki czystości dla alergików

  1. 3.      ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 M przejściowe spodnie 42 szczupła  
2 M zimowe bluza M szczupła  
3 M przejściowe kurtka XL szczupła  
4 M przejściowe spodnie 46 szczupła  

 

Obuwie

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 K przejściowe trepy 37  
2 M przejściowe trepy 40  
3 M zimowe trepy 42  

POMOCE SZKOLNE:

zeszyty, przybory do pisania

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

kołdra, koc, pościel, ręczniki

Inne: pierzyna.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: rodzinie potrzebne jest żelazko, ponieważ stare nie działa i wersalka, ponieważ aktualna jest stara i zużyta.

Przydałby się również mikser którego rodzina nie posiada.

VII. INNE POTRZEBY:

Inhalator, ze względu na alergie Kamila.

SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

suszarka do włosów dla p. Renaty

 

NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:

Odzież Rodziny nie stać na kupno nowej odzieży. Stara jest wieloletnia i poniszczona.
Obuwie Rodziny nie stać na kupno nowego obuwia.
Inhalator Ze względu na alergie Kamila.

paczka1