BIBLIOTECZKA JĘZYKÓW OBCYCH

By   15 listopada 2023

BIBLIOTECZKA JĘZYKÓW OBCYCH

Zachęcamy uczniów do skorzystania z zasobów naszej szkolnej Biblioteczki Języków Obcych :)

Większość naszej kolekcji stanowią książki w języku angielskim, ale posiadamy też literaturę w jęz. niemieckim. Znajdziecie tu współczesną literaturę młodzieżową, trochę klasyki, a także kryminały, literaturę fantasy oraz inne gatunki.

Z biblioteczki mogą korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wystarczy wejść do biblioteki i znaleźć coś dla siebie :)

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że czytanie książek pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną i uczy myślenia. A dzięki czytaniu w innych językach ćwiczymy płynność językową i zrozumienie danego języka.

Pamiętaj! W trakcie czytania książek w języku obcym, możesz w bezbolesny sposób uczyć się nowych wyrażeń i słownictwa :)

Serdecznie zapraszamy do korzystania z dostępnych pozycji.

                                                                           Paulina Maziarka