EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

By   29 września 2023

26 września przypada Europejski Dzień Języków- międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej i kulturowej.

Jak co roku, nauczyciele naszej szkoły zachęcali uczniów do nauki języków obcych. Przez kilka godzin uczniowie klas pierwszych brali udział w ciekawych grach i zabawach językowych, rozwiązywali quizy, oglądali filmy w języku angielskim oraz niemieckim, dyskutowali na temat zalet władania wieloma językami i nikt nie miał wątpliwości, że warto uczyć się języków obcych!

Swoje zbiory zaprezentowała również BIBLIOTECZKA JĘZYKÓW OBCYCH, której siedziba na co dzień mieści się w BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

Dzień Języków okazał się sukcesem, gdyż uczniowie chętnie brali udział w grach językowych oraz uznali, że warto uczyć się języków obcych.

 

Imprezą kierowały panie: Małgorzata Cioch, Ewa Wielgus, Paulina Maziarka, Anna Jarząb-Bernacka oraz Marta Cabaj