Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu „Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam”

By   9 listopada 2022

4 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu „Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam”. Podczas podsumowania z prelekcją wystąpili:

  • Irena Nowak, prezes Fundacji Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie, która  opowiedziała o funkcjonowaniu Fundacji i przytuliska w Podgrodziu, w którym pomaga też jako wolontariuszka,
  • Agnieszka Majba – Pochwat, redaktor Obserwatora Lokalnego, absolwentka psychologii zwierząt oraz działaczka na rzecz zwierząt, która przybliżyła kwestie jak czują zwierzęta i jak je socjalizować po adopcji,
  • Michał Susz – prawnik z Prokuratury Rejonowej w Dębicy, który przedstawił kwestie praw zwierząt, konsekwencje wynikające z ich łamania i obowiązki człowieka względem zwierząt.

Celem II Powiatowego Konkursu ”Zwierzęta – lubię, szanuje, dbam” dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich było: utrwalanie pozytywnych wzorców zachowań względem zwierząt, uwrażliwienie na ich los, przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami, upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, rozwijanie kompetencji kluczowych (informatycznych).  Zadaniem uczestników konkursu było zrobienie prezentacji, zawierającej autorskie zdjęcia przedstawiające w ciekawy sposób relację człowieka ze zwierzętami i opiekę nad nimi oraz komentarz, opis relacji.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół podstawowych oraz 43 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Powiat Dębicki, który podczas wydarzenia reprezentowali starosta Adam Pieniążek, Anna Wilczyńska, dyrektor Wydziału Edukacji oraz Joanna Przeworska – Erazmus inspektor Wydziału Edukacji.

Nagrodzeni w kategorii szkół podstawowych.

Wyróżnienie: Wiktoria Mazur z Zespołu Szkół w Pustkowie, opiekun Małgorzata Muniak,

Wyróżnienie:  Gabriel Wójcik ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dębicy, opiekun Małgorzata Kloc,

III miejsce: Klaudia Hamala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, opiekun Angelika Dziadowiec,

II miejsce: Damian Prus ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, opiekun Małgorzata Kloc,

I miejsce: Nadia Paśko ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, opiekun Katarzyna Skrzyniarz.

Nagrodzeni w kategorii szkół ponadpodstawowych:

Wyróżnienie: Zuzanna Orzechowska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostku, opiekun Mariola Świszcz,

Wyróżnienie: Nikola Kowal z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, opiekun Elżbieta Kurzawa

III miejsce: Kamila Madej z I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy, opiekun Irena Stawarz,

II miejsce: Aleksandra Pociask z Zespołu Szkół nr 4 w Dębicy, opiekun Joanna Mrzygłód,

I miejsce:  Emilia Dziedzic z II iceum Ogólnokształcącego w Dębicy, opiekun Monika Kuczyńska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i  zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Za organizację konkursu i jego rozstrzygnięcia odpowiedzialni byli: Katarzyna Hajduk i Małgorzata Szot, za obsługę techniczną i medialną oraz pracę w komisji konkursowej: Damian Lis, za przygotowanie dekoracji: Sylwia Górz, za zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska: Paulina Maziarka.