Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku

By   3 listopada 2022

W czwartek 27 października obchodziliśmy Dzień Patrona Naszej Szkoły – Janusza Korczaka. Tradycyjnie w tym dniu uczniowie klas I mieli swoje „otrzęsiny” – sprawdzali się w różnych konkurencjach. Jedną z tych konkurencji był konkurs ze znajomości życia i działalności Janusza Korczaka.

Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku odbył się na drugiej lekcji i wzięły w nim udział 2-osobowe zespoły z każdej klasy I. Rozgrywki odbywały się w formie turnieju z użyciem aplikacji Kahoot. Uczestnicy odpowiedzieli na 21 pytań o życie, działalność i dziedzictwo Naszego Patrona. Najtrudniejsze okazało się pytanie o reżysera filmu „Korczak”, czyli o Andrzeja Wajdę. W grze, oprócz poprawności odpowiedzi, liczyła się szybkość jej udzielenia. Był więc ruch na liście wyników, co dodawało emocji podczas rozgrywki.

Zwyciężyła drużyna kl. 1a: Daria Cius i Marlena Jędrzejczyk.

Uczennice otrzymały pamiątkowy dyplom oraz punkty do „otrzęsinowej” rywalizacji.

Wyniki konkursu:

1. kl. 1a

2. kl. 1g1

3. kl. 1c

4. kl. 1ab

5. kl. 1g2

6. kl. 1r

7. kl. 1f

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy o Januszu Korczaku!

Przypominamy, że w bibliotece szkolnej posiadamy książki napisane przez Korczaka oraz Jemu poświęcone.

Zapraszamy do lektury oraz do obejrzenia filmu Andrzeja Wajdy.

Oprac. MaGa

IMG_226a IMG_414a IMG_453a IMG_704a IMG_890a