Daily Archives: 16 maja 2018

Pożegnanie maturzystów 2018

pożegnanie

W piątek 27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych miało miejsce uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Była to ostatnia uroczystość szkolna naszych maturzystów.

Tego dnia uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Część oficjalną akademii w szkole poprowadzili niezastąpieni: Kinga Piwowarczyk i przewodniczący SU Marcin Gawlik.

Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu złożył wszystkim abiturientom gratulacje z okazji ukończenia szkoły, a najlepszym wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody.

primus

Przy dźwiękach fanfar statuetkę PRIMUS INTER PARES dla najlepszego absolwenta odebrał Przemysław Kujawski z klasy IV g1.

Wyróżnienia za najwyższą średnią i wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych otrzymały także  nominowane do w/w statuetki Karolina Piróg z klasy IVa Kubik Natalia z klasy IV r.

wyróżnieni

Wicedyrektor pani Małgorzata Godycka oraz wicedyrektor pani Maria Strzyż wręczały maturzystom również wyróżnienia na wysoką frekwencję i inne szczególne osiągnięcia zdobyte w okresie czterech lat nauki.

krwiodawcy

O swoich podopiecznych nie zapomniała też pani prezes Szkolnego Klubu HDK pani Alicja Lipa, która w podziękowaniu za dar życia, wręczyła wszystkim krwiodawcom klas IV pamiątkowe dyplomy.

Głos zabrał również przedstawiciel uczniów klas IV- Szymon Bukowski dziękując wychowawcom i nauczycielom za cztery lata wspólnej pracy.

Po zakończeniu części oficjalnej maturzyści oglądnęli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy 3r pod kierunkiem wychowawcy – pani Marty Cabaj.

Całą uroczystość nadzorował nasz specjalista od nagłośnienia czyli pan Jacek Staniec, prezentację przygotowała pani Joanna Chwał a dekorację przygotowały panie z Zespołu Przedmiotów Ekonomicznych. Nie możemy zapomnieć również o panach z obsługi administracyjnej, których wkład pracy był nieoceniony.

Po zakończeniu części artystycznej młodzież klas IV udała się na ostatnie spotkanie ze swoimi wychowawcami. I to właśnie w klasach przyszedł czas na odbiór świadectw, gratulacje, podziękowania, wspomnienia i łzy.

Kochani Maturzyści!

Nasze życie – to ciągła wędrówka, a do celu wiodą tak różne drogi. Czasem jest to twardy, ubity trakt, a innym razem wąska ścieżka, pełna kolein . I jeszcze zakręty i skrzyżowania, zmuszające do obrania właściwego kierunku. Kończy się prosta droga, którą wspólnie wędrowaliście, pokonując drobne przeszkody. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce.

Tak łatwo pobłądzić i stracić z oczu cel. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej.

Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości!!!!

Wszystkim Wam życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych oraz zawodowych, a także pomyślności w dorosłym życiu. I wracajcie czasem do wspomnień, bo warto :)

Wyróżnienie dla Michała Mitoraja w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetycko – Plastycznym

Wyróżnienie dla Michała Mitoraja

w XV Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym

Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…”

 

To już drugi w tym roku szkolnym sukces Michała Mitoraja z kl. 2 B w poezji religijnej. Tym razem zasięg sukcesu jest ogólnopolski. Michał wywalczył wyróżnienie w XV Ogólnopolskim  Konkursie Poetycko – Plastycznym zorganizowanym pod hasłem „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…” w kategorii: prace poetyckie – szkoły ponadgimnazjalne. Jest to ogromny sukces, gdyż jak podają organizatorzy otrzymali oni 1108 prac z całej polski, a także z zagranicy. Michał doczekał się też wydania swoich wierszy. Jego poezja została zamieszczona w książce zawierającej nagrodzone prace.

Opiekun: Andrzej Fijołek

Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów

Michał

?????? dav