Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka

Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka

22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Corocznie to święto obchodzone jest pod innym hasłem. Tegoroczne brzmi: „Troska o wodę jest obowiązkiem każdego człowieka”. W związku z tym uczniowie klasy 2fg: Alicja Rojek, Gabriela Kędzior, Aleksy Dąbrowski pod kierunkiem p.Katarzyny Szafińskiej – Stepaniak przygotowali i wygłosili pogadankę przez szkolny radiowęzeł. W ten sposób chcieli zwrócic uwagę… Czytaj więcej »

Światowy Dzień Wody

II miejsce Izy Boroń w konkursie organizowanym przez Wodociągi Dębickie. W dniu 17.03 2023r. z okazji Światowego Dnia Wody w FUN & SPORT Centrum Aktywnego Wypoczynku w Dębicy odbył się konkurs zorganizowany przez Wodociągi Dębickie. Z naszej szkoły wzięły w nim udział 2 uczennice: – Izabela Boroń z klasy 3f oraz – Gabriela Szumańska z… Czytaj więcej »

Niemiecki inaczej – wizyta uczniów Ekonomika w Katedrze UR w Rzeszowie

Nauka języka obcego nie musi odbywać się w szkolnej ławie, w znanych klasach i grupach. Czasem dobrze jest zmienić otoczenie i spróbować innych form rozwijania kompetencji językowych, o czym  przekonali się uczniowie naszej szkoły, biorący udział w imprezach organizowanych przez Katedrę Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 10 marca 2023 roku 15 uczniów  klas II (IIF, IIA, IIFG)… Czytaj więcej »

Warsztaty w Ekonomiku 2023

W dniu 3 marca 2023 w „Ekonomiku” odbyły się warsztaty z reklamy i fotografii, warsztaty kulinarne oraz warsztaty ekonomiczno-handlowe. W warsztatach wzięło udział około 150 ósmoklasistów z 13 szkół wraz z opiekunami. Uczniowie klas ósmych z zaproszonych szkół brali udział w zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.  Każdy uczestnik mógł wybrać warsztaty zgodnie… Czytaj więcej »

Podsumowanie III Edycji Konkursu „Zagraj z EKONOMIKIEM” 2023

3 marca 2023 roku podczas warsztatów promujących kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyła się III edycja Konkursu „Zagraj z EKONOMIKIEM” adresowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Dębickiego. Celem konkursu był wzrost wiedzy i świadomości ekonomicznej uczniów szkół podstawowych oraz zapoznanie ze specyfiką zawodu technik ekonomista. W tym roku… Czytaj więcej »

Mistrz Ortografii Miasta Dębicy

Mistrz Ortografii Miasta Dębicy

Sukces naszej uczennicy – Aleksandra Sysło zdobyła III miejsce w Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy – „Dębickie Dyktando 2023″. 16 marca 2023 roku odbyło się podsumowanie Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Miasta Dębicy – „Dębickie Dyktando 2023″. III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła nasza uczennica Aleksandra Sysło ( kl. IVlc)…. Czytaj więcej »

Ekonomik w finale województwa

Ekonomik w finale województwa

09.03.2023r. w hali ZS nr.2 w Dębicy zostały zorganizowane zawody półfinału wojewódzkiej licealiady w unihokeju dziewcząt. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach. Nasze zawodniczki rywalizowały w grupie 1. Wyniki Gr1. ZSB Mielec – ZSE Dębica 0:2 br. Julka Kuta 2x ZSE Dębica – ZSE Mielec 5:0 br. Julka Kuta 3x, Milena Niemiec, Amelia Kuta ZSE Mielec… Czytaj więcej »