AKTUALNOŚCI

Aż 4 drużyny z Ekonomika w FINALE XIV Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników!

To nie żart – nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałów prestiżowego konkursu, który odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich Motor Show!   🏁 W kategorii Młody Aplikator Folii: Fabian Huber i Dawid Pasternak oraz Kacper Pająk i Tomasz Śliwiński, ,   🔧 W kategorii Młody Mechanik: Dawid Nauka i Rafał

Dzień Otwarty pełen pasji – spotkanie z człowiekiem renesansu i Mickiewiczem w nowoczesnym wydaniu!

Dzień Otwarty w ZSE udowodnił, że nasza szkoła to miejsce, gdzie kierunki zawodowe spotykają się z humanistyką, a uczniowie rozwijają się wszechstronnie – niczym prawdziwi ludzie renesansu! Przybyli goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Świtezianka” inspirowane balladą Adama Mickiewicza. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i humorem przenieśli publiczność w świat

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTU SPOŁECZNEGO Eco&LoBis XI OLIMPIADY ZWOLNIENI Z TEORII

Jesteśmy 4 osobowym zespołem koleżanek z klasy 3a, kierunku technik ekonomista. Przez ostatnich kilka miesięcy realizowałyśmy projekt pod nazwą Eko&LoBis w związku z Xl edycją Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Członkami zespołu były: Daria Cius – lider, Emilia Ceroń, Weronika Zagórska, Ilona Firsina. Naszą wiedzą, którą nabyłyśmy przez trzy lata nauki

Sukces drużyny z EKONOMIKA – III miejsce w województwie

Sukces drużyny z EKONOMIKA – III miejsce w województwie w Podkarpackim Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce – II edycja”   Dnia 27 marca 2025 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Turnieju Szkół Ekonomicznych „Finanse w pigułce” – II edycja, w którym uczestniczyli uczniowie

X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 ANIA KRYSTOŃ oraz MARCELINA PISARZ na X Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej! Marcelina Pisarz (3G1) oraz Anna Krystoń (2G1) reprezentowały Ekonomik na X edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który miał miejsce w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku-Kleciach 26 marca 2025 r. Obie wokalistki zaprezentowały się z klasą, a

Akcji sadzenia lasu w powiecie dębickim

25 marca 2025 grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych brała udział w kolejne edycji „Akcji sadzenia lasu w powiecie dębickim”. Młodzież sadziła sosnę w leśnictwie Jawornik, a po wykonanym zadaniu wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej gospodarki leśnej. Pracownicy nadleśnictwa wyjaśnili na czym polega znaczenie lasu, jak dbać o jego trwałość i odnowienie. Na

XVIII Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego

26 marca grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych brała udział w XVIII Sejmiku Ekologicznym Powiatu Dębickiego pod hasłem „Zrównoważony rozwój szansą dla naszej Ziemii”. Podczas wydarzenia uczniowie mogli usłyszeć na temat wpływu wilków na zwierzęta gospodarskie, o różnych sposobach oszczędzania energii oraz o skutkach prawnych niszczenia zieleni. Przesłaniem tegorocznej edycji

Konkurs kulinarny „Wielkanoc na polskim stole”

Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Ekonomika” gorąco zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym „Wielkanoc na polskim stole”.   Tematem XV edycji konkursu jest „Wielkanoc 2025 – tradycja i  nowoczesność”.   Konkurs odbędzie się 10.04.2025 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy

I miejsce Jakuba Babicza

Z okazji Światowego  Dnia Wody, który w tym roku  obchodzony jest pod hasłem „Ochrona lodowców” Wodociągi Dębickie zorganizowały konkurs edukacyjny „Quiz Wodny„. Miał on miejsce 21 marca 2025r. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy. Odbywał się w 2 kategoriach – szkoły podstawowe oraz szkoły średnie. Każdą szkołę mogło reprezentować tylko

Marzec w Bibliotece Języków Obcych

Marzec w Bibliotece Języków Obcych    The book of the month: The Lord of the Rings is an fantasy novel written by J. R. R. Tolkien.   It is one of the best-selling books ever written, with over 150 million copies sold.   The Lord of the Rings is considered one

ONE TO ZROBIŁY!!

Reprezentantki naszej szkoły sięgnęły po brązowy medal podczas odbywającego się w Sanoku finału wojewódzkiej licealiady w unihokeju.  Trzynastego marca hala Uczelni Państwowej w Sanoku gościła sześć najlepszych zespołów naszego województwa które zostały wyłonione pokonując drogę eliminacji. Nasze dziewczęta wygrywając zawody na szczeblu rejonowym oraz półfinału województwa wywalczyły sobie możliwość uczestnictwa

FINAŁ  XXIV edycji  „Góry Grosza”

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”                                                                                                                                                    Thomas Jefferson           Członkowie Szkolnego Klubu PCK w dniach od 5 grudnia 2024 r. do 7 marca 2025 r. przeprowadzili zbiórkę monet. Zebrane środki trafią do najbardziej

SUKCES UCZENNIC TECHNIKUM RACHUNKOWOŚCI

SUKCES UCZENNIC TECHNIKUM RACHUNKOWOŚCI NA POWIATOWEJ DYSKUSJI O INFORMACJACH I DEZINFORMACJACH   12 marca w  Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie odbyła się powiatowa dyskusja pt. „Informacja i dezinformacja, czyli jak przebić medialną bańkę”. W wydarzeniu udział wzięli: dr Anna Wilczyńska – Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Dębickiego,  Piotr Boruch -pracownik Działu Promocji

Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince

„Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie” George Santayana 6 marca klasy maturalne odwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu i Brzezince. Była to żywa lekcja historii – wstrząsająca, poruszająca i pełna refleksji. Na własne oczy zobaczyliśmy miejsce, o którym uczymy się na lekcjach historii, ale

Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026

Po długich tegorocznych wakacjach przyszła pora na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2025/2026. Tradycyjnie, po mszy świętej, cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną Ekonomika. Wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego wprowadziły zgromadzonych w podniosły nastrój, a słowa dyrektora Krzysztofa Góreckiego stały się inspiracją do działania. W swoim przemówieniu

Zapraszamy w dniu 4 września na spotkanie z dyrekcją szkoły

– o godzinie 16.00 – rodziców uczniów klas pierwszych. Najpierw spotkanie na sali gimnastycznej, a później z wychowawcami    w salach:   – o godzinie 17.00 – rodziców uczniów klas drugich i trzecich. Najpierw spotkanie na sali gimnastycznej, a później z wychowawcami w salach:  

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLENGO 2025 – 2026

Zapraszamy uczniów wszystkich klas na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025-26: – 1 września o godzinie 8.00 – Msza św. w kościele pw Ducha Św. – 1 września o godzinie 9.00 – akademia na nowej sali gimnastycznej – spotkanie z wychowawcami w  podanych salach:

Opieka stomatologiczna nad uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy zaprasza podmioty lecznicze prowadzące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, finansowane ze środków publicznych do składania ofert na: „Opieka stomatologiczna nad uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy” Dokumenty do pobrania: Zapytanie ofertowe

EGZAMINY POPRAWKOWE DLA KLAS 1 – 5

  UWAGA UCZNIOWIE KLAS: 1- 5 EGZAMINY POPRAWKOWE 25 i 26 sierpnia 2025 r. 25.08.2025 r. (poniedziałek) z przedmiotów: Od g. 900: matematyka (s.1 i 3), kompozycja obrazu (s.04) 26.08.2025 r.(wtorek) z przedmiotów: Od g. 900: język polski(s.7), język angielski (s.12), język niemiecki (s. 11), rozliczenia finansowe przedsiębiorstw (s. 10),

EGZAMIN MATURALNY W TERMINIE POPRAWKOWYM

UWAGA MATURZYŚCI ! HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE POPRAWKOWYM: Cz. pisemna – 19 sierpnia 2025 r. godz. 9.00 Cz. ustna -20 sierpnia 2025 r. godz. 9.00 (wyniki – 10 września 2025 r.)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Zakończenie roku szkolnego Zapraszamy w piątek 27 czerwca na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024-25. Program uroczystości jest następujący: – godz. 8.00 – Msza św. w kościele pw Ducha Św., – godz. 9.00 – akademia na dużej sali gimnastycznej, – po akademii spotkanie klas z wychowawcami i rozdanie świadectw w

Wycieczka do Muszyny

18 czerwca 2025r. odbyła się wycieczka do Muszyny, w której udział wzięli uczniowie ZSE oraz dzieci i młodzież z Domu Dziecka Hanka i Jaś. Na wspólnej wyprawie do malowniczej miejscowości mogliśmy podziwiać bioróżnorodność doliny Popradu, poznawać historię regionu oraz spędzać aktywnie czas  na łonie przyrody. Zwiedziliśmy Ogrody Biblijne, Ogrody Sensoryczne

Sukcesy uczniów Ekonomika w VI Powiatowym Konkursie Ekologicznym

16 czerwca w II LO odbyło się podsumowanie kolejne edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem “Znane i mniej znane polskie ssaki drapieżne”. W konkursie, który miał formę testu online, wzięło udział 55 uczniów z 7 szkół ponadpodstawowych. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych zajęli wszystkie miejsca na podium: I miejsce zajęła Joanna

Sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,, Euklides”.

Z dumą informujemy, że Tomasz Smulski uczeń klasy 4 bc został Finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Euklides. To ogromne wyróżnienie, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę rywalizacji. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 2 500 uczniów z różnych szkół. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 130 uczestników a do finału 31 najlepszych młodych

Jakub Babicz finalistą XL Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W dniach 6-8 czerwca 2025 w Krynicy – Zdroju odbył się etap centralny XL Olimpiady wiedzy Ekologicznej. Uczeń klasy 2a Zespołu Szkół Ekonomicznych Jakub Babicz wywalczył tytuł finalisty zyskując tym samym szczególne preferencje przy rekrutacji na wiele kierunków studiów. Tytuł ten przysługuje tym uczestnikom, którzy osiągnęli próg 70% poprawnych odpowiedzi

W bibliotece czeka na Was magiczny świat książek

Uczniowie Ekonomika, wiemy, że jest w Was mnóstwo radości w odkrywaniu nowych historii, ciekawości, a przede wszystkim kreatywności bez granic. Dlatego, pamiętajcie – w bibliotece czeka na Was magiczny świat książek i  miejsce, w którym jesteście zawsze mile widziani. Paulina Maziarka fot. Magdalena Kasprzyk

Podsumowanie mobilności edukacyjnej ZSE Dębica w ramach programu Erasmus+

W dniach 28 kwietnia – 09 maja 2025 r. zrealizowaliśmy międzynarodową mobilność edukacyjną w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja Szkolna. Projekt nosił tytuł: „Francuskie inspiracje – zrównoważona gastronomia i warsztaty kulinarne z lokalnymi produktami” (nr: 2024-1-PL01-KA121-SCH-000201228, akredytacja: 2022-1-PL01-KA120-SCH-000111190). W mobilności wzięło udział 25 uczniów z klas II i III wszystkich