Category Archives: Uncategorized

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

29 kwietnia 2021 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę dumnie reprezentowała  Katarzyna Szydłowska z klasy 1g1. Kasia zaprezentowała fragment prozy Andrzeja Bursy pt. „Szachy” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej-  „Na wieży Babel”. Niestety, nie udało się przejść do następnego etapu, ale wszystko przed nami… … Czytaj więcej »

Nauczanie hybrydowe od 17 maja do 28 maja

Nauczanie hybrydowe od 17 maja do 28 maja

W związku z koniecznością prowadzenia hybrydowego nauczania od 17 maja do 28 maja w poniższej tabeli podajemy wykaz klas, które w danych dniach będą uczyły się w szkole. Kratka pusta w danym dniu oznacza zajęcia prowadzone online, napis w kratce szkoła oznacza naukę w szkole.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowni Państwo, Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w… Czytaj więcej »

Zapraszamy wszystkich maturzystów

Zapraszamy wszystkich maturzystów

Zapraszamy wszystkich maturzystów po odbiór świadectw ukończenia szkoły oraz świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w piątek 30 kwietnia 2021r Program uroczystości jest następujący: – o godz. 11.00 Msza Św. w Kościele pw Ducha Św. – o godz. 12.00 – rozdanie świadectw w salach przez wychowawców. Uczniowie wyróżnieni za wyniki i frekwencję otrzymają dyplomy i nagrody… Czytaj więcej »

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ VI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ VI  OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

OGÓLNOPOLSKI FINAŁ VI  OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH 23 kwietnia 2021 roku gościliśmy w naszej szkole 18 finalistów, wraz z opiekunami, etapu centralnego VI  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Hasło tegorocznej Olimpiady: „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”. Uczniowie reprezentowali następujące szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1 z Krakowa Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 z Krakowa Zespół Szkół Ogólnokształcących i… Czytaj więcej »

Lekcje w ramach projektu NBP – „Złote Szkoły”. Temat I edycji 2020/2021: Giganci finansów osobistych

W ramach realizacji projektu NBP „Złote szkoły” w naszej szkole odbyły się 23 lekcje związane z hasłem I edycji: Temat 1 – Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników, realizowali: Pani Małgorzata Groch Kipa – 6 godzin w klasach 1g, 3g1, 3g2 Pani Małgorzata Szyszka – 4 godziny w klasach 2c i… Czytaj więcej »

Spotkania z ekspertem w ramach projektu NBP – „Złote Szkoły”

Spotkania z ekspertem w ramach projektu NBP – „Złote Szkoły”

Spotkanie I  - „Bezpieczne zakupy, a znajomość praw konsumenckich” Ekspert 1- Pani Elżbieta Mastej – Powiatowy Rzecznik Konsumentów Powiatu Dębickiego W zajęciach z Rzecznikiem Konsumentów, w ramach „spotkania z ekspertem” wzięli udział uczniowie klas drugich naszej szkoły. Pani Rzecznik omówiła uczniom prawa konsumenta, w tym prawo do informacji i prawo do odstąpienia od umowy zawartej… Czytaj więcej »

Złote lekcje w ramach Złotych Szkół

Złote lekcje w ramach Złotych Szkół

Dębicki Ekonomik aktywnie włączył się w realizację I edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP. W ramach „Złotych lekcji” 239 uczniów z 9 klas brało udział w spotkaniach nt. „Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników”. Efektem tych spotkań są 32 kodeksy wypracowane przez młodzież. Pomysły poszczególnych klas zostały zebrane i opracowane przez… Czytaj więcej »