Uczniowie jak studenci!

By   21 grudnia 2016

Uczniowie klasy 4a i b po raz kolejny w czwartek 15 grudnia mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez doktorantkę Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie panią mgr Małgorzatę Leśniowską-Gontarz.

Tematem warsztatów było –
„Cechy charyzmatycznego lidera na przykładzie Billa Gatesa – twórcy korporacji Microsoft”.

Przyszli ekonomiści na podstawie rozdanych materiałów źródłowych mieli wypisać cechy dobrego menadżera. Prowadząca zajęcia przedstawiła ciekawą prezentację dotyczącą sposobów nawiązywania kontaktów i prowadzania interesów z biznesmenami pochodzącymi z obcych kultur, gdzie obowiązują zupełnie inne obyczaje. Aby takie kontakty były owocne należy najpierw poznać  zwyczaje i etykietę obowiązującą w biznesie danego kraju, aby nie popełnić gafy. Ciekawostką jest na przykład, że podczas wręczania wizytówki Japończykowi podajemy ją oburącz, co jest wyrazem szacunku.

Zajęcia odbywały się w ramach porozumienia, jakie podpisała nasza szkoła z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która od kilku lat obejmuje swoim patronatem naukowym  klasy ekonomiczne.

img_0623 img_0624 img_0625 img_0626