Sukces młodych ekonomistów

By   15 listopada 2016

Uczennice  Kinga  Piwowarczyk  z klasy II B  oraz Klaudia Kobak z klasy II A zostały laureatkami powiatowego  konkursu „MŁODY PRZEDSIĘBIORCA”

W dniu 28.10.2016r. uczniowie  naszej szkoły brali udział w konkursie „Młody Przedsiębiorca” oraz w warsztatach „Pracownik, czy pracodawca”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Kwiatek” oraz Zespół Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy.

Głównym celem warsztatów było podniesienie wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz zdobycie praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. przyszłego pracownika lub pracodawcy. W trakcie warsztatów prelegenci reprezentujący Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Urząd Miasta przedstawili sytuację na lokalnym rynku pracy.  Uczestnicy warsztatów poznali prawne aspekty zakładania i prowadzenia firmy, kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi oraz opodatkowaniem firm.

Opiekunem naukowym młodzieży  była Małgorzata Ognisty – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w ZSE w Dębicy.

dsc_0079 dsc_0072 dsc_0075