Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa

By   22 marca 2016

Od marca 2015 roku uczniowie klas 3b, 3r, 3c i  3gnaszej szkoły, brali udział w programie „Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa”.

Program rozpoczął się wyjazdem do WSPiA w Rzeszowa, gdzie przyglądaliśmy się jak na co dzień przebiegają zajęcia oraz jak bogate zaplecze edukacyjne ma ta szkoła.

Kolejnym etapem były zajęcia prowadzone przez wykładowców Wyższej Szkoły Prawa
i Administracji z Rzeszowa. Uczniowie systematycznie raz w miesiącu spotykali się
w II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. Uczniowie aktywnie spędzali czas na zajęciach, na których nie tylko były wykłady, ale również zajęcia praktyczne.
Omawiane były tematy związane z bezpieczeństwem uczniów na co dzień między innymi:

  • Patologie społeczne i dopalacze
  • Młody człowiek sprawca i ofiara przestępstwa
  • Proces sądowy
  • i wiele  innych ciekawych tematów.

 

10 III 2016 r. wszyscy uczestnicy Podkarpackiej  Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa wzięli udział w uroczystym zakończeniu programu w WSP i A w Rzeszowie, gdzie odbyły się interesujące wykłady,  pokazy straży pożarnej, policji, antyterrorystów, straży granicznej oraz zawody sportowe i pokazy walk.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrodę za bardzo dobrą frekwencję na zajęciach otrzymała Bernadetta Skóra z klasy 3b.  Bernadetka również otrzymała nagrodę za udział w biegach przez tor przeszkód. Najaktywniejsi uczestnicy programu pojadą do Warszawy.
Opiekę nad młodzieżą  podczas wyjazdu do Rzeszowa sprawowały panie:
Teresa Nurkowicz i Małgorzata Ciurkot.

Edycja przy użyciu Lumia Selfie Edycja przy użyciu Lumia Selfie