Przedstawiciele Fundacji „Latarnia” w Ekonomiku

By   22 marca 2016

17 marca 2016 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Latarni” raperem Marcinem Tyburczy i Dariuszem Orłowskim. Zajęcia profilaktyczne  pod hasłem „Poznaj prawdę a prawda cię wyzwoli” odbyły się we wszystkich klasach pierwszych. Obaj panowie w sposób interesujący przekazali uczniom wiedzę na temat uzależnień. Przedstawiali fakty ze swojego życia mówili o trudnej drodze, którą musieli przejść, aby wyzwolić się z nałogów.
W swoim autorskim programie mówili o:

  •  konsekwencjach  zażywania  narkotyków czy innych substancji uzależniających,
  •  zaprezentowali interesującą prezentację oraz filmy, które przybliżyły odbiorcom nie tylko przerażające konsekwencje nałogów, ale też uświadomiły, że nie istnieje żadna bezpieczna granica umożliwiająca zażywanie środków uzależniających,
  • ,,bezpiecznych” środkach psychoaktywnych jako o „micie,” który   nie istnieje.

Atrakcją spotkania były wykonywane na żywo przez pana Marcina utwory hiphopowe, zgodne z tematyką przeprowadzonych zajęć. Uczniowie  z dużą uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Świadectwa pana Marcina i pana Darka z pewnością uświadomiły młodzieży, że w każdym momencie swojego życia, nawet tego bardzo trudnego swoje  życie można zmienić.