Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie

By   22 marca 2016

Faktycznie w ciągu dwóch dni – 16 i 17 marca 2016 roku,  młodzież naszej szkoły: Gabriela Pytel oraz Karol Mróz – uczniowie klasy III g 2, a także p. Joanna Rakoczy, uczestniczyli w „Warsztatach Teatralnych” zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Uwierz w siebie”.

Zajęcia odbywały się w trzech grupach- dwóch uczniowskich oraz jednej instruktorskiej.

teatr1

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowadząca zajęcia dla instruktorów – aktorka, reżyserka i scenarzystka, dyrektor rzeszowskiego teatru „Przedmieście”- p. Aneta Adamska oraz prowadzący zajęcia  z młodzieżą – reżyser teatralny, kulturoznawca  p. Piotr Bogusław Jędrzejczak

 

Zajęcia obejmowały działania praktyczne z podstaw reżyserii i roli aktora, analizy działań scenicznych, improwizacji, emisji głosu oraz interpretacji tekstu.

Wstępem do zajęć był spektakl przygotowany przez uczniów grupy Safo, do której należą również uczniowie naszej szkoły: Natalia Ochab oraz Jakub Skupień. Spektakl przygotowany był pod okiem pani Dominiki Migoń,  miał  formę  programu profilaktycznego ( spektakl trzeba po prostu obejrzeć, gdyż jest kapitalny, a wszelki jego opis nie odda specyfiki przedstawienia).

Następnie rozpoczęły się zajęcia warsztatowe, które wniosły wiele w warsztat pracy nauczycieli- instruktorów oraz uczniów. Zapadły nam również mocno w pamięci. Młodzież nie może doczekać się kolejnych takich warsztatów, ja zresztą również

Zwieńczeniem warsztatowej pracy był  nasz gościnny udział w rzeszowskim teatrze „Przedmieście” na spektaklu pt.: „Podróż”.

teatr2

 

 

 

 

 

 

 

 

Scena ze spektaklu

Mogliśmy tu dostrzec wiele technik, sposobów kreowania rzeczywistości, które poznaliśmy wcześniej na warsztatach. Było to fenomenalne doświadczenie, a spektakl przeniósł nas w inny wymiar, inną przestrzeń- gorąco polecam!

Na koniec każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie udziału, później robiliśmy  pamiątkowe zdjęcia, a także rozmawialiśmy z aktorami.

teatr3

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy warsztatów, aktorzy

teatr4

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy warsztatów, w tym: Gabrysia Pytel, Karol Mróz, Jakub Skupień

 

To były niezapomniane chwile

J. R