POŻEGNANIE ABITURIENTÓW

By   18 maja 2021

30 kwietnia 2021 r. kolejny rocznik abiturientów opuścił mury naszej Szkoły.

Uroczystość związana z pożegnaniem maturzystów rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Dębicy.

 

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa akademię ograniczono do wręczenia nagród dla najzdolniejszych wychowanków naszej placówki. Pozostała część tegorocznych maturzystów została podzielona na grupy i odebrała świadectwa z rąk wychowawców w swoich salach lekcyjnych.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w sali nr 1. Tam z najzdolniejszymi maturzystami spotkała się Dyrekcja Szkoły.

Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy  pan Krzysztof Górecki.  Skierował on wiele ciepłych, pełnych troski słów do maturzystów, życzył im powodzenia na egzaminach maturalnych oraz sukcesów w kolejnych etapach życia.

 

W dalszej części uroczystości odbyło się podsumowanie czteroletniej nauki oraz wręczenie nagród wyróżnionym uczniom.

 

Za bardzo dobre wyniki w nauce dyplomy i nagrody książkowe otrzymali uczniowie: Aleksandra Gromadzka IVA, Natalia Darłak IVA, Karol Szpara IVA.

 

Za wzorową frekwencję wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Gromadzka IVA, Maksymilian Drogoń IVA, Gabriela Taźbirek IVC, Katarzyna Maziarka IVG1, Adrian Rachlewicz IVR

 

Specjalne podziękowania i pochwały za reprezentowanie Szkoły w  debatach oksfordzkich otrzymali: Julia Stasiowska IVR, Patryk Małkowski IVG1, Wiktoria Sajdak IVG2.

 

Za najcenniejszy dar, czyli własną oddaną dla innych krew, uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, wręczonymi przez wychowawców w salach lekcyjnych zostali: Natalia Darłak IVA, Sylwia Kubik IVA, Paulina Wal IVA, Natalia Garbacz IVA, Karolina Czerwiec IVA, Klaudia Parat IVA, Waldemar Jodłowski IVA, Wiktoria Skoczylas IVA, Patrycja Szymaszek IVB, Monika Potępa IVB, Natalia Persak IVB, Angelika Madej IVB, Kacper Kopacz IVB, Amanda Komisarz IVB, Wiktoria Kolbusz IVB, Julia Bieniasz IVB, Kinga Zator IVC, Emilia Szanduła IVC, Justyna Pomykacz IVC, Kamila Piszczek IVC, Sylwia Morawska IVC, Monika Kuczkowska IVC, Patrycja Kuczek IVC, Martyna Furgał IVC, Katarzyna Dubas IVC, Agnieszka Andreasik IVC, Kinga Łączak IVG1, Klaudia Łanucha IVG1, Paulina Sąsiadek IVG1, Julia Gac IVG1, Krystian Wróbel IVG1, Łukasz Tomasiewicz IVG2, Konrad Więcek IVG2, Konrad Damian IVG2, Mateusz Papciak IVG2, Mateusz Stolański IVG2, Magdalena Chwał IVG2.

 

Na koniec zgodnie z tradycją Ekonomika nagrodzono najlepszych abiturientów. Za wybitne osiągnięcia co roku przyznawana jest statuetka PRIMUS INTER PARES oraz Medal Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. W tym roku nominowanymi do tych zaszczytnych wyróżnień byli:

1. Aleksandra Gromadzka IVA

2. Natalia Darłak IVA

3. Karol Szpara IVA

4. Justyna Pomykacz IVC

5. Krystian Wróbel IVG1

6. Wiktoria Sajdak 4G2

 

Decyzją kapituły tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2020/21 otrzymała  Natalia Darłak.         

 

Medal dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy decyzją Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych otrzymała Justyna Pomykacz.

 

Statuetki Wzorowego Absolwenta Ekonomika wręczono: Aleksandrze Gromadzkiej, Wiktorii Sajdak, Karolowi Szparze i Krystianowi Wróblowi.

 

W kolejnej części uroczystości Aleksandra Sysło i Karolina Strzałka w imieniu Samorządu Uczniowskiego pożegnały swoich starszych kolegów życząc im powodzenia nie tylko na maturze, ale również w dorosłym życiu.

Na koniec przedstawiciele klas maturalnych na ręce pana Dyrektora złożyli podziękowania dla wychowawców i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych  za wspaniały czas, jaki spędzili w murach naszej Szkoły, za zdobytą wiedzę, opiekę, wyrozumiałość i życzliwość każdego dnia.

 

Niejedna łza zakręciła się w oku, bo były to jedne z ostatnich chwil spędzonych w Ekonomiku. Na pożegnanie maturzyści obiecali, że nie zawiodą swoich nauczycieli i czekające ich egzaminy zdadzą na 100%, czego z całego serca im życzymy!!!

 

Beata Szypułka