Daily Archives: 16 czerwca 2019

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych, przydatnych zarówno w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i w życiu codziennym.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Wśród 704 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych Podkarpacia w projekcie brała udział młodzież klasy IR technikum organizacji reklamy.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich:

 

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

II zajęcia warsztatowe WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych.

III zajęcia warsztatowe ZUS w Dębicy: Jak założyć firmę

IV zajęcia warsztatowe Urząd Skarbowy w Dębicy: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT.

Po każdych warsztatach uczniowie rozwiązywali test i zadanie praktyczne. Naszą szkołę reprezentowali:

I zespół: Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń,

II zespół: Monika Słota, Zuzanna Bieszczad, Julia Walczak.

Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń. Uczniowie brali udział w zawodach w Ropczycach oraz w Gali Finałowej w Rzeszowie, pod opieką Pani Agaty Wiktor.

Opiekunem merytorycznym i koordynatorem szkolnym projektu była Pani Małgorzata Szyszka.

finał ropczyce urząd marszałkowski urząd skarbowy us2 us3 us4

Nagrody w III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym rozdane!

W III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum pod hasłem „Zdrowy styl życia – mój własny wybór” wzięło udział 20 uczniów z szkół z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie talentów językowych i plastycznych uczniów, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia.

Nagrody dla uczestników naszego konkursu ufundowali:

05 czerwca uczestnicy konkursu wzięli udział w przygotowanych przez p. Katarzynę Hajduk i p. Marcelinę Zielińską warsztatach – grach i zabawach językowych, które pomogli przeprowadzić uczniowie klas 3r i 2g2.
Następnie dyrektor szkoły, pan Krzysztof Górecki, wręczył nagrody oraz podziękowania.