Polecany artykuł

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych DĘBICA 2018

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych DĘBICA 2018

Miło nam poinformować, ze w dniu 14 listopada 2018 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – DĘBICA 2018 Miejsce spotkań: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20 Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów. Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które… Czytaj więcej »

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI W piątek 9 listopada wspólnie obchodziliśmy 100-lecie Niepodległości.  W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej,  o godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na hali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać czterozwrotkowy hymn narodowy. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu odbył się montaż słowno –… Czytaj więcej »

NIEPODLEGŁOŚĆ JEST Z NAS

NIEPODLEGŁOŚĆ JEST Z NAS

05.XI.2018 r. Julia Stasiowska (IIr) i Tomasz Sysło (IIIa) wzięli udział w powiatowym konkursie krasomówczym „Niepodległość jest z nas”. Myślą przewodnią tegorocznego konkursu były słowa św. Jana Pawła II: „Wolność jest dana człowiekowi przez Stwórcę i jest mu równocześnie zadana…”. W czasie trwania konkursu na scenie Domu Kultury i Kina „Kosmos”,  jedenastu retorów wygłosiło 12… Czytaj więcej »

Rekord dla Niepodległej

Rekord dla Niepodległej

Akcję „Rekord dla Niepodległej” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. 9.11.2018 wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy o godz. 11.11 odśpiewali Hymn Polski.  

Ekonomik śpiewa dla NIEPODLEGŁEJ

Ekonomik śpiewa dla NIEPODLEGŁEJ

„My dla Niepodległej” to myśl przewodnia III Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej , który stał się kolejną okazją do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza zorganizowana została 8 listopada 2018 r. przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu, a patronat nad nią sprawowało Starostwo Powiatowe w Dębicy. Ponad 30 utworów o… Czytaj więcej »

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ !

ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁOŚĆ !

Na parterze szkolnego korytarza zawisła biało-czerwona flaga wykonana ze stu balonów. Przypomina ona wchodzącym o setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zachęca do okazywania radości, że mamy szczęście żyć w wolnej Polsce oraz do wdzięczności i pamięci o tych, którzy się do tego przyczynili. Baloniki zostały napełnione powietrzem pochodzącym z płuc uczniów klasy 1 b

ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

  Uczniowie klas gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy  postanowili uczcić 100–tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada 11 listopada 2018r. Z tej okazji organizują akcję pod hasłem „Na słodko z historią” W ramach tej akcji w dniu 8 listopada 2018r. w godzinach od 10.00 do 12.00 na rynku dębickim będą promować polską… Czytaj więcej »

Trucizny z domowego komina – rozstrzygnięcie konkursu

Trucizny z domowego komina – rozstrzygnięcie konkursu

31 października 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs „Trucizny z domowego komina” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowali łącznie 27 prac konkursowych:  prace plastyczne i prezentacje multimedialne na ten temat. Zuzanna Piątek za pracę plastyczną zdobyła I miejsce, Wiktoria Kosińska II miejsce, a za prezentację multimedialną Sandra… Czytaj więcej »

Wdzięczne zwierzątka z Brzozowego Rancza

Wdzięczne zwierzątka z Brzozowego Rancza

19 października klasa 2g2 wraz z opiekunami, panią Katarzyną Hajduk oraz panem Tadeuszem Badowskim, wybrała się na Brzozowe Ranczo, aby przekazać zebrane przez uczniów naszej szkoły karmy dla zwierząt oraz inne potrzebne rzeczy. Przyszli kucharze mieli okazję wyprowadzić psy na spacer, pobawić się z nimi, a także ogrzać się przy ognisku.      

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

„100 drzew na 100-lecie Niepodległości”  to akcja patriotyczno-ekologiczna, która miała na celu uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja odbyła się 26 października 2018 r.,  a jej organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, w tym uczniowie Ekonomika. Ta ogólnopolska akcja powinna zwrócić  uwagę Polaków na… Czytaj więcej »