Dzień Dziecka w Bibliotece Języków Obcych

W tym szczególnym dniu każde dziecko (małe i duże ) znajdzie coś dla siebie Polecamy znane i lubiane: Winnie the Pooh Pinocchio by Carlo Collodi Peppa Pig Po te oraz inne książki w języku angielskim zapraszamy do naszej Biblioteki ZSE w Dębicy Paulina Maziarka Fot. Gabriela Haag oraz Aleksandra Hawro

NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII W MUSICALU „1989”

26 maja uczniowie z klas 1AB, 3A oraz 3F wzięli udział w wycieczce do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie gdzie obejrzeli musical pt. „1989”. https://teatrwkrakowie.pl/spektakl/1989  Spektakl został stworzony w koprodukcji  Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego oraz Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Musical,  w reżyserii Katarzyny Szyngiery, stał się hitem roku 2022.  I nic dziwnego. To… Czytaj więcej »

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki szkolnej w 2023 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Otrzymaliśmy 12000 zł na zakup książek oraz środki na zakup wyposażenia i promocję czytelnictwa w ramach Priorytetu 3. Po raz drugi otrzymaliśmy wsparcie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRCz) –… Czytaj więcej »

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się na dębickim Rynku zbiórką pocztów sztandarowych (wśród których był również poczet ZSE) i ceremoniałem patriotycznym z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Przedstawiciele władz powiatu dębickiego i miasta Dębicy złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Następnie, w… Czytaj więcej »

Sukces naszych uczniów w 3. Wojewódzkim konkursie „Sketchnotka z lekcji”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 3. Wojewódzkim konkursie „Sketchnotka z lekcji”. Rozstrzygnięcie odbyło się 28.04. w Liceum Ogólnokształcącym im.Sebastiana Petrycego w Pilźnie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 43 uczestników  aż 3 z naszej szkoły znalazło się w  pierwszej 10 zajmując 4, 5 i 9 miejsce. A oto oni: Gabriel Czapla – kl.1g2, 4… Czytaj więcej »

Nagrody i gratulacje dla Gabrieli Kusibab z klasy 3bg

2 maja zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu o Armii Krajowej i Żołnierzach Wyklętych „kategoria literacka”. Patronat nad konkursem objęli  Posłowie na Sejm RP Krzysztof Sobolewski i Jan Warzecha.  Nasza uczennica w konkursie zajęła trzecie miejsce.   Konkurs polegał na napisaniu pracy literackiej  nawiązującej do tematu: czy postawy żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych są atrakcyjne… Czytaj więcej »

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę 2023

W dniu 28 kwietnia 2023 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wizytę w Sanktuarium Maryjnym rozpoczęliśmy od uczestnictwa w Mszy Świętej, w trakcie której prosiliśmy Jasnogórską Panią o Dary Ducha Świętego oraz o dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się na zwiedzanie Klasztoru Ojców Paulinów. Zaczęliśmy od zbudowanej w stylu… Czytaj więcej »

Majówka z książką :)

Przed nami długi majowy weekend. Przed jednymi ostatnie dni przed ważnym egzaminem, dla innych czas relaksu. Trzymając kciuki za naszych wspaniałych maturzystów nie zapominajmy o bogatych zasobach naszej Biblioteki Języków Obcych. W tym miesiącu szczególnie polecamy:   THE YOUNG ADVENTURERS AND THE BOY NEXT DOOR by Enid Blyton          pełna ciepła i przygód historia dla… Czytaj więcej »

POŻEGNANIE ABITURIENTÓW 2023

W czwartek 27 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyło się uroczyste  pożegnanie abiturientów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV rozpoczęły się  mszą świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Po powrocie do szkoły głos zabrał Dyrektor pan Krzysztof Górecki.  Skierował  wiele ciepłych, pełnych troski słów do maturzystów, życzył im powodzenia na… Czytaj więcej »

Podsumowanie IV Edycji Konkursu „Młode Rekiny Biznesu”

Podsumowanie IV Edycji Konkursu „Młode Rekiny Biznesu”

W dniu 21 kwietnia 2023 roku, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, odbyła się IV edycja Konkursu „Młode Rekiny Biznesu” adresowanego do uczniów klas ósmych szkół podstawowych Powiatu Dębickiego. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz zapoznanie ze specyfiką zawodu technik ekonomista oraz technik handlowiec.   W konkursie… Czytaj więcej »