Dzień Edukacji Narodowej 2021

By   13 października 2021

12 października w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie uroczystości młodzież Samorządu Uczniowskiego serdecznie powitała przewodniczącą Rady Rodziców – panią Elżbietę Mastej, Dyrekcję ZSE , Grono pedagogiczne, pracowników szkoły oraz uczniów.

Przewodnicząca Rady Rodziców, pani E. Mastej złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia.

Następnie Dyrektor – pan  Krzysztof  Górecki wręczył nagrody Dyrektora Szkoły tym nauczycielom, których dorobek pedagogiczny oraz wysiłki wkładane w trud codziennej pracy zasługują na szczególne uznanie.  Statuetkę Pracownika Roku 2020/2021 otrzymała pani Beata Szypułka.

Uroczystość została uświetniona programem artystycznym, w którym młodzież zaprezentowała nie tylko utwory muzyczne, ale również fragmenty „Twierdzy”  – ostatniej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

W programie artystycznym wystąpili szkolni recytatorzy: Emilia Kaczor Ia, Aleksandra Boratyn Ibc, Gabriela Chmiel Ic, Oliwier Cwinart Ic, Przemek Janaś Ic, Daria Misiaszek If, Patrycja Szczepanek If, Katarzyna Szydłowska II g1, Aleksandra Sysło IIIlc, Paulina Jałowiec IIIlc. Występ został wzbogacony utworami muzycznymi przygotowanymi przez szkolny zespół muzyczny pod kierunkiem pani Marty Cabaj oraz pani Urszuli Michalec. Piosenkę Jacka Kaczmarskiego zaśpiewał Tytus Szerszeń z IIa, któremu akompaniował na gitarze Maciej Bieszczad Ifg. Pozostałe piosenki wykonały najpiękniejsze głosy Ekonomika: Zuzanna Stanoch If, Magdalena Pych IVb, Wiktoria Madej IIIr1, Kurek Agnieszka IIr, Justyna Szalwa IIr.

 

Beata Szypułka