Uczennica z Ekonomika finalistką Powiatowego Konkursu Wiedzy Prawnej

By   23 grudnia 2020

Uczennica klasy 2a Alicja Kuta zajęła 1 miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Prawnej, który został  zorganizowany w formie zdalnej przez Fundację Rozwoju i Wsparcia „Pasieka” z Rzeszowa w dniach od 26 października do 28 października 2020 roku.

W konkursie wzięli udział uczniowie trzech dębickich szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Władysława Jagiełły, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o prawie wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz aktywne  wspieranie postaw obywatelskich.

Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie cztery uczennice:

 - Alicja Kuta z klasy 2a  ( zdobywczyni  I  miejsca )

 - Natalia Serafin z klasy 2a1

 - Gabriela Szumańska z klasy 2a1

 - Kinga Papiernik z klasy 4a

Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez nauczyciela prawa – Panią Sylwię Cisło – Raś. Wszystkie uczestniczki konkursu z naszej szkoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy ogólnej z zakresu prawa i wykazały duże zainteresowanie tematyką prawną. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była Pani Małgorzata Ciurkot.

Finalistka konkursu Alicja Kuta z klasy 2a otrzymała od Pana Dyrektora Krzysztofa Góreckiego pamiątkowy Dyplom i nagrodę główną smartwatch – opaskę monitorującą aktywność ufundowaną przez Fundację „Pasieka” z Rzeszowa i Powiat Dębicki. Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowane zostały nagrody rzeczowe.

 

 

fot3

 

dyplom

 

 

dyplom

fot1 fot2 fot4 fot5