XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny

By   14 grudnia 2020

25 listopada 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 został rozstrzygnięty konkurs na temat: „Plastik – redukuję, segreguję, ponownie wykorzystuję” – gospodarka odpadami i surowcami wtórnymi na terenie powiatu dębickiego. 

20 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowało prezentacje.

Dwie uczennice  naszej szkoły zostały laureatkami tego konkursu:

I miejsce zajęła  Wiktoria Małozięć z klasy 1c,

III miejsce zajęła Aleksandra Jasińska z klasy 2g1.

Ponadto wyróżnienia zdobyły uczennice: Krakowska Patrycja, Izabela Gawron oraz Wanessa Jużecka.

 

Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego, które ufundowało zwycięzcom nagrody.

Konkurs to dobra okazja, aby uświadomić sobie, że mamy do czynienia z inwazją plastiku.  Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej. A przecież możemy zastanowić się nad redukcją lub nawet zrezygnowaniem z niektórych plastikowych produktów, których używamy każdego dnia. Koniecznie musimy zatrzymać falę plastikowych śmieci! Warto stosować 6 zasad stylu życia zero waste:

1. Refuse (odmawiaj).

2. Reduce (redukuj).

3. Reuse (używaj ponownie).

4. Recycle (segreguj i przetwarzaj surowce wtórne).

5. Rot (mądrze gospodaruj resztkami organicznymi).

6. Repair (naprawiaj).

 

Małgorzata Szot.

All-focus

All-focus