Rusza jubileuszowa XX edycja akcji GÓRA GROSZA

By   21 listopada 2019

góra grosza

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

 (Papież Franciszek)

 

W naszej szkole w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku
zostanie przeprowadzona wielka zbiórka monet.

Akcja  GÓRA GROSZA organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynatorką  akcji jest Elżbieta Prządka. Patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji GÓRA GROSZA jest pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Rodzina dla każdego dziecka jest ostoją bezpieczeństwa, daje możliwość rozwoju swoich talentów i zainteresowań. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Dzięki zebranym środkom finansowym możliwa będzie realizacja programów umożliwiających dzieciom powrót do domu, bądź stworzenie miejsc zbliżonych do domu rodzinnego, w których mogłyby spokojnie dorastać.

GÓRA GROSZA pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież bezpiecznie rozwijają się oraz planują swoja przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie. Zebrane grosze umożliwiają także prowadzenie trzech Specjalistycznych Ośrodków „Port”, gdzie dziecko i jego rodzina mogą otrzymać pomoc.

Zasady przeprowadzenia zbierania  zbiórki w naszej szkole:

  1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie).
  2. Każda klasa przeprowadza zbiórkę monet.
  3. Przeliczoną kwotę skarbnik przekaże wolontariuszom, którzy przeprowadzą   zbiórkę w wyznaczonym terminie lub do opiekuna akcji pani Elżbiety Tyksińskiej.
  4. Komisyjne przeliczenie, zapakowanie i odesłanie zebranych monet.
  5. Ogłoszenie wyniku zbiórki oraz podanie klas, które zebrały największą kwotę.

 

Nie bądź obojętny ! Te dzieci czekają na Twoją pomoc.