III MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH

By   26 kwietnia 2019

10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbył się finał VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Sysło (IIIa), Sandra Bielak  (Ig2), Patryk Małkowski (IIg1), Wiktoria Sajdak (IIg2).

W pojedynku na argumenty zmierzyliśmy się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 oraz uczniami II Liceum Ogólnokształcącego.

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować wylosowane tezy:
1. Wolność jest wartością cenniejszą niż bezpieczeństwo.

2. Ograniczanie wolności słowa to dobra metoda walki z mową nienawiści.

3. Bycie uczciwym jest nieopłacalne.

O wyborze najlepszej drużyny i mówcy decydowała loża sędziowska, którą tworzyli: Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, Mateusz Domaradzki – Radny Rady Powiatu Dębickiego, Bartłomiej Ziaja – Radny Rady Miejskiej w Brzostku, członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców i aktywny działacz ruchu Debat Oksfordzkich, Marcin Lewandowski – Prezes Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie oraz pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej oraz Janusz Grajcar – Dziennikarz Tygodnika Obserwator Lokalny. W roli eksperta wystąpił Paweł Nowak – Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców.

   Nasi mówcy wykazali się wysokim poziomem dyskusji oraz przygotowaniem merytorycznym, dobrą komunikacją werbalną i niewerbalną, umiejętnością szybkiego myślenia, odwagą i poczuciem humoru.

 

   GRATULUJEMY SUKCESU !!!

Resized_20190410_134545