VI POWIATOWY TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH

By   28 marca 2019

26 marca w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyły się eliminacje do VI Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich. Patronat nad wydarzeniem objęło Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

W turnieju wzięli udział uczniowie pięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Wystartowały drużyny: II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Twardowskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka, Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, Zespołu Szkół nr 4 im. M. Kopernika w Dębicy oraz Zespołu Szkół w Jodłowej. Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Sysło (IIIa), Sandra Bielak (Ig2), Patryk Małkowski (IIg1), Wiktoria Sajdak (IIg2).

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować wylosowane tezy:

  • Każdy może być artystą.
  • Bycie uczciwym jest nieopłacalne.
  • Człowiek nie może żyć bez miłości.

Zmagania oceniało jury w składzie: Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, Zbigniew Drzymała – Dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy, Mateusz Domaradzki – Radny Rady Powiatu Dębickiego, Bartłomiej Ziaja – Radny Rady Miejskiej w Brzostku, członek Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców i aktywny działacz ruchu Debat Oksfordzkich oraz Janusz Grajcar – Dziennikarz Tygodnika Obserwator Lokalny. W roli eksperta wystąpił Marcin Lewandowski – Prezes Stowarzyszenia Nowe Przestrzenie oraz pomysłodawca Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

Po emocjonujących starciach drużyna Ekonomika zdobyły największą liczbę punktów i tym samym zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach.

Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w finale !

26 marca