DZIEŃ PATRONA ZA NAMI – 1B Z BONEM „NIETYKALNI 2018″!

By   10 listopada 2018

26 października w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci Janusza Korczaka, patrona naszej placówki edukacyjnej.
Składała się ona z trzech części: oficjalnej – połączonej ze ślubowaniem klas pierwszych, artystycznej oraz rozrywkowej.

Apel rozpoczął się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie nowy przewodniczący, Bartłomiej Maź, wraz z reprezentantką Samorządu Uczniowskiego, Wiktorią Skoczylas, przywitali wszystkich wychowawców, pedagogów, a także uczniów, po czym oddali w pierwszej kolejności głos Dyrektorowi Szkoły, Panu Krzysztofowi Góreckiemu. Szef i zarazem gospodarz „Ekonomika” przyjął ślubowanie, po którym młodzież mogła wysłuchać słowno-muzycznej części
artystycznej poświęconej Januszowi Korczakowi.

W rolę narratorów wcieliły się uczennice klasy 2A – Klaudia Parat, Natalia Darłak natomiast z interpretacją wierszy kapitalnie
poradzili sobie: Tomasz Sysło, Weronika Lesiak, Rafał Sumień, Piotr Arast (3A), Julia Walczak (1R), Izabela Podlasek, Miłosz Zand (1B), Justyna Pomykacz (2C), Patryk Małkowski (2G1). Liryczny montaż został okraszony wokalnym występem debiutującej w murach „Ekonomika”, Magdaleny Pych oraz nieco bardziej doświadczonej i utytyłowanej, Wiktorii Kosińskiej (3G1).

Po kilkunastu minutach podróży w przeszłości i rozmyślaniu nad tym, co tak naprawdę zakrzewił w młodych ludziach „Stary Doktor” przyszła pora na otrzęsiny klas pierwszych, czyli rywalizację o Magiczny Bon „Nietykalni 2018″ oraz tytuł „Pierwsi z Pierwszych”.

Samorząd Uczniowski wraz z „grupą wsparcia” przygotowali szereg konkurencji manualno-umysłowych, a przedstawiciele klas pierwszych walczyli ze sobą w duchu fair play o miano najlepszego oddziału. Imprezę poprowadził niezawodny duet konferansjerów – Tomasz Sysło, Weronika Lesiak, a w jury zasiedli oprócz dyrekcji – Pan Tadeusz Badowski i przedstawiciele
poprzedniego SU – Marcin Gawlik, a także Kinga Piwowarczyk.

Po niezwykle emocjonującej rozgrywce, bon z tygodniowym rabatem na niezapowiedziane formy sprawdzające wiedzę wywalczyli
podopieczni Pani Edyty Żmudy, klasa 1B.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Oprawa fotograficzna: Michał Kozak, Mikołaj Skóra (2A)
Nagłośnienie: Pan Jacek Staniec
Pomoc techniczna: Krzysztof Gleń, Oskar Puchała, Bartłomiej Staniec, Krystian Kołek (3A)