„Ekonomik” partnerem w realizacji projektu Erasmus+

By   5 października 2018

erazmus

Na okres jednego miesiąca do  społeczności „Ekonomika” dołączyły dwie uczennice Pamela i Rosi z partnerskiej Szkoły Zawodowej im. Otto Bennemanna w Brunszwiku. (Niemcy).

Dziewczyny w ramach projektu Erasmus+  „Kształcenie i szkolenia zawodowe” odbywają praktykę  na terenie Dębicy w  firmie „Tikkurila”. Pod czujnym okiem pana Bartosza Gadomskiego stażystki poznają zasady działania skandynawskiego producenta farb oraz rozwijają własne umiejętności zawodowe w zakresie sprzedaży, pracy biurowej i korespondencji handlowej.

W adaptacji w nowym środowisku pomagają gościom z Niemiec  nauczyciele języka niemieckiego  oraz nasi uczniowie. I tak za sprawą zgranego teamu z klasy 2R i 2G2: Natalii, Olgi, Wiktorii i Dawida dziewczyny poznały Dębicę, wiedzą, gdzie zrobić zakupy czy zjeść smaczny kebab i pizzę. W ostatnim czasie Pamela i Rosi odwiedziły  Rzeszów i jego centra handlowe, podziwiały Dębicę i okolice z  wieży widokowej w Głobikowej, uczestniczyły w zajęciach z  grafiki komputerowej i języka niemieckiego. Przed nimi kolejne dni praktyki, a zatem  nowe atrakcje i wyzwania.

Stażystkom z Niemiec życzymy miłego pobytu w Dębicy, a naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się z założeniami europejskiego programu Erazmus+ „Kształcenie i szkolenia zawodowe” (www.erazmusplus.org.pl ) Projekt ten daje szansę młodzieży szkół zawodowych i techników na odbycie praktyki za granicą, a tym samym na poszerzenie własnych horyzontów, zmianę perspektyw i praktyczną naukę języka. Czasami warto wyjść na ułamek życia ze swojej strefy komfortu i zmierzyć się z nowym środowiskiem, kulturą, językiem, tak jak robią to obecnie wasze rówieśniczki z Niemiec.

sdr

dav