Europejski Dzień Języków

By   27 września 2018

Jak co roku, 26. września stał się okazją do poświęcenia nieco większej uwagi językom obcym nauczanym w naszej szkole. Jako że w roku 2018 obchodzimy również 100-lecie odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, do grona celebrowanych mów obcych dołączył nasz język rodzimy. A oto szczegóły tegorocznego przedsięwzięcia.

Sala 03 na kilka godzin zamieniła się w salę kinową, gdzie pani Małgorzata Cioch zaznajamiała uczniów naszej szkoły z tajnikami języka niemieckiego przy pomocy rozlicznych materiałów multimedialnych, dzięki którym rzeczony język okazał się być i łatwy i przyjemny.

DJO

Sala 02 w magicznych rękach pani Beaty Chmielewskiej przemieniła się w krainę angielskich idiomów, które uroczymi obrazkami spoglądały przyjaźnie na zgromadzoną młodzież i niepostrzeżenie przemykały do otwartych młodych umysłów. Rzeczona sala stała się również swoistym domem gry, gdzie rozgorączkowane dłonie naszych uczniów układały domina językowe w walce o bardzo dobre oceny z aktywności.

djo1a

Sala 05 natomiast stała się  komnatą tajemnic języka polskiego, w której panie Marcelina Zielińska i Katarzyna Hajduk poprowadziły zgromadzoną dziatwę przez meandry mowy ojczystej najeżone zadziwiającymi archaizmami i iście przerażającymi łamańcami językowymi.

djo2

Niewątpliwą atrakcją był poczęstunek zorganizowany przez uczniów klas 4g2, 4g1, 4r, 4b oraz 3r, który stanowił przepustkę do świata słodkości rodem z niemieckich landów, Wysp Brytyjskich oraz polskich rodzimych smaków.

djo3

Staraliśmy się również zachęcić młodzież Ekonomika do skorzystania ze zbiorów Biblioteczki Języków Obcych, która od wielu lat stanowi nieodzowną pomoc w zgłębianiu wiedzy z języka angielskiego i niemieckiego.

djo4

Niewątpliwie zaskakującym elementem całego przedwsięzięcia była obecność niezwykle uroczej Jany, która przybyła do naszej szkoły jako opiekunka praktykantek z Niemiec, nad którymi Zespół Szkół Ekonomicznych roztoczył opiekę podczas ich pobytu w Polsce. Jana biegle władająca językiem niemieckim i angielskim stanowiła nie lada atrakcję zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którzy w praktyce mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe.

djo5

Mamy nadzieję, że tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków rozbudzą pasje językowe w sercach i umysłach uczniów Ekonomika, co znajdzie swój wyraz choćby w zbliżającym się próbnym egzaminie maturalnym. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.