„Przedsiębiorczość w praktyce”- sukces naszych uczniów

By   1 maja 2018

20 kwietnia 2018 roku, w Leżajsku, odbyły się zawody półfinałowe w ramach trzeciej edycji projektu „Przedsiębiorczość w praktyce”.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z drużynami 25 szkół województwa podkarpackiego. Dawid Krawczyk, Kinga Mroczek, Daria Szewc z klasy 3b technik ekonomista zajęli III miejsce i tym samym awansowali do Finału Konkursu.

półfinał Leżajsk

 

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 

Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W projekcie bierze udział 26 szkół z województwa podkarpackiego.

 

Projekt ten realizowany jest przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku we współpracy z ZUS, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Oddziałem NBP i Krajową Administracją Skarbową w Rzeszowie, Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół nr 2 i Zespołem Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie.

Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności, pracy i życiu codziennym każdego człowieka.

 

Projekt przebiega trzystopniowo.
I etap: warsztaty

Uczniowie klasy 1 g2, 3a i 3b uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów
z instytucji partnerskich:

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

II zajęcia warsztatowe WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych.

III zajęcia warsztatowe ZUS w Dębicy: Jak założyć firmę

IV zajęcia warsztatowe Urząd Skarbowy w Dębicy: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT.

Uczniowie po każdych warsztatach rozwiązywali test i zadanie praktyczne.

 

II etap: półfinał

Uczestnikami II etapu było 25 zespołów (po trzy osoby), które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie. Półfinał konkursu polegał na rozwiązaniu testu (indywidualnie przez każdego uczestnika): 20 pytań i jednego otwartego. Wynikiem zespołu jest suma punktów członków zespołu szkolnego. 6 najlepszych zespołów zakwalifikowało się do finału.

 

III etap: finał

Uczestnikami III etapu jest 6 zespołów (po trzy osoby), które zdobyły najwyższą liczbę punktów w II etapie. Finał w Rzeszowie, będzie obejmował: opracowanie biznesplanu przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny, prezentację biznesplanu.

Szczegółowe informacje nt. półfinału

http://zst.lezajsk.pl/galeria-polfinal-wojewodzkiego-konkursu-przedsiebiorczosc-w-praktyc/

Opiekunem uczniów jest Pani Małgorzata Szyszka- nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

UM1 UM2 us zus1 zus2