Międzyszkolne Spotkanie Opłatkowe – 2018

By   19 stycznia 2018

9 stycznia  „Ekonomikowi” przypadło zorganizowanie Międzyszkolnego Spotkania Opłatkowego. W przygotowania włączyli się nauczyciele i uczniowie, którzy zatroszczyli się o to, by każdy punkt programu stał na wysokim poziomie.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią o godz. 17.00, której przewodniczył ks. dr hab. Michał Drożdż, prof. UPJP II.  Kapłani i licznie zgromadzeni wierni modlili się o  Boże błogosławieństwo w  nowym roku dla szkół z terenu parafii MB Anielskiej oraz w intencji czynnych i emerytowanych pracowników naszych szkół i ich rodzin, w modlitwie pamiętano także o tych którzy odeszli do wieczności.

Po Mszy św. panie Dyrektor zaprosiły zebranych na dalszą część uroczystości. Najpierw uczniowie ZSE zaprezentowali program artystyczny pt. „Czy nam nie dzisiaj Twoje święcą gwiazdy…?!”, w którym chwile refleksji ubogacały kolędy i utwory świąteczne. Piękną scenerię i wystrój zapewnił Zespół Nauczycieli Języków Obcych, poświęcając godziny na dekorowanie wnętrza Dolnego kościoła i sali widowiskowej gdzie miała miejsce druga część uroczystości.

Po występie przyszedł czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem oraz na rozmowy przy suto zastawionym stole. Wszyscy nauczyciele włączyli się w to, by niczego nie brakowało a prym wiedli nauczyciele przedmiotów gastronomicznych, którzy wraz ze swoimi uczniami troszczyli się również o profesjonalną obsługę wszystkich gości.

Po zakończeniu, umocnieni na duchu i ciele z wiarą, nadzieją i miłością możemy rozpocząć nowy 2018 rok.