XII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

By   8 stycznia 2018

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ 

Grudzień to miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach języka Goethego i Schillera.

Po wyprawie uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do stolicy Austrii Wiednia przyszedł czas na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”.

14 grudnia 2017 roku młodzież z klas: IIIc, Ir, Ig1, IIIa, IIIb, IIIg2 zasiadła w klasie 02 do pisania  testu, przygotowanego przez panią Joannę Mazurkiewicz. Pytania konkursowe związane były z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dotyczyły również okresu adwentu i karnawału w krajach niemieckojęzycznych. Test sprawdzał nie tylko wiedzę ale i umiejętności językowe, szczególnie rozumienie tekstu słuchanego – sprawność wysoko punktowana na egzaminie dojrzałości z języków obcych

Niedoścignioną ekspertką w dziedzinie języka niemieckiego a zarazem znawczynią  zwyczajów świątecznych naszego zachodniego sąsiada okazała się  kolejny raz Kinga Kamińska z klasy IIIc, na podium stanęły również Sandra Mika z klasy IIIg2 oraz uczennica klasy Ig1 Wiktoria Sajdak.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu!!!

Organizatorzy konkursu:
pani Joanna Mazurkiewicz, pani Małgorzata Papiernik

DSCN2723