Europejski Dzień Języków Obcych

By   1 października 2017
26 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez panią dyrektor Marię Strzyż, młodzież klas drugich i trzecich miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Wodzień. Uczniowie mogli się z niej dowiedzieć m.in. o technikach skutecznego uczenia się języków obcych i powodach, dla których warto uczyć się języków.
Następnie pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, którą było rozwiązywanie quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu językoznawstwa. Quiz został przygotowany w aplikacji Kahoot, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów.
Zwycięskie drużyny otrzymały niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa językowe, Polskiego Przedstawiciela Rady Europy, jak i samą prowadzącą.
Wspólnie spędzony czas uatrakcyjniały gustowne dekoracje o tematyce językoznawczej przygotowane przez panie: Małgorzatę Cioch, Katarzynę Hajduk i Marcelinę Strzałkę.
Pieczę nad sprzętem nagłaśniającym i multimedialnym sprawował pan Jacek Staniec.
Pozostaje mieć nadzieję, że 45 minut spędzone w bliskim kontakcie z rozlicznymi bodźcami językowymi przyczyni się do wzrostu motywacji do uczenia się języków obcych wśród młodzieży naszej szkoły.