Podsumowanie projektu czytelniczego „Zaczytani”

By   22 czerwca 2017

W  projekcie udział wzięły głównie uczennice klas drugich.

Weronika Greczycho, Natalia Marek, Daria Szewc oraz Kinga Mroczek z 2 b w swojej recenzji zachęcały do przeczytania książki autorswa Gayle Forman pt.: Zostań jeśli kochasz. Zdjęcie wykonały pod wpływem książki Jay Asher’a 13 powodów (książka byłą promowana w czerwcu). 29 maja odwiedziły grupę Świetlików z Ochronki Sióstr Służebniczek gdzie po krótkiej pogadance na temat książek, oraz kilku bajkowych zagadkach  (wszystkie błyskawicznie i bezbłędnie odgadnięte przez Świetliki)przeczytały bajkę terapeutyczną o Misiu i tęczy. Dzieci chętnie wykonały do nich ilustracje. Następnie osaczyły „Misia z Ekonomika”, który z ich objęć wydostał się tylko dzięki interwencji siostry opiekującej się tą grupą.

Natalia Kędzior z 1g1 przekazała zdjęcie, którego inspiracją była klasyka – Henryk Sienkiewicz ze swoim Latarnikiem.

Paulina Pietrucha oraz Patrycja Ciebień z 2 r wykonały interesującą gazetkę z okazji Dnia Książki, który jest obchodzony w wielu krajach 23 kwietnia. Zaprezentowały w niej kilka rekordów Guinnessa związanych z pisaniem, publikowaniem oraz czytaniem książek.

Joanna Wiśniowska wraz z Klaudią Wyczałek z 2 g2 chętnie przeprowadzały wywiady z pracownikami naszej szkoły: z panem dyrektorem Krzysztofem Góreckim, z panem Krzysiem- naszym woźnym oraz panią bibliotekarką Małgorzatą Gawlik.

 

RECENZJA KSIĄŻKI :

Książka, której recenzje piszemy nosi tytuł „Zostań, jeśli kochasz” autorki Gayle Forman, tłumaczona przez Hannę Pasierską. W Polsce wydano 10 września 2014 roku

Na każdej z nas książka ta wywarła spore wrażenie. Sięgnęłyśmy po nią, ponieważ na jej podstawie powstał film o tym samym tytule, wyreżyserowany przez R.J. Cutler’a.

„Zostań, jeśli kochasz” opowiada o utalentowanej muzycznie nastolatce i jej rozterkach życiowych. Punktem zwrotnym staje się tragiczny wypadek jej rodziny, w którym również uczestniczy. Główna bohaterka- Mia znalazła się na granicy życia i śmierci. Sama musi zdecydować o swoim losie.

Książka ta jest napisana językiem prostym, kierowanym głównie do nastolatków. Łączy dwa zupełnie różne światy- realny i fantastyczny. Jedynym jej minusem jest chaotyczny przebieg zdarzeń.

„Zostań, jeśli kochasz” opowiada o prawdziwej młodzieńczej miłości i przyjaźni. Dużą role w niej odgrywa obietnica. Do końca zostajemy w niepewności czy historia Mii i Adama zakończy się happy end’em.

Utwór ten jak najbardziej możemy polecić wszystkim nastolatkom, którzy chcą oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości, gdyż książka ta wciąga i porywa czytelnika do swojego świata.

Weronika Greczycho

Natalia Marek

Kinga Mroczek

Daria Szewc